Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ağa'mızın Hırvat Malı Laylonu
Atıslar cok ıyı.
Hangı polıgonda burası yolunuz duserse ugrayın demıssınız ama adres yok.
Saygılar.

Alıntı

glock19c demiş ki:Atıslar cok ıyı.
Hangı polıgonda burası yolunuz duserse ugrayın demıssınız ama adres yok.
Saygılar.

Poligon Spor Eğitim
Fevzi Çakmak Mah.
Çelik Cad.
No : 69

Karatay / Konya

Alıntı

Ya Melihağa 3 senedir iş için her ay 3-4 gün Konya ya gidip geldimde, ne zamanki Konya defterini kapattım, siz şimdi diyorsunuzki Konya da harika poligon var.. Ne diyim ben size, benim Konya günlerim sıkıntıdan okey oynamakla geçiyordu. Gerçi 1 veya 2 defa daha gitcem ama onlarda yüksek ihtimal uçakla olucak, bende uçağa binerken silah sahibine alanda terörist muamelesi yapılmasına uyuz olduğum için silahı pek yanıma almıyorum iyimi....

Alıntı

fatihsr demiş ki:Ya Melihağa 3 senedir iş için her ay 3-4 gün Konya ya gidip geldimde, ne zamanki Konya defterini kapattım, siz şimdi diyorsunuzki Konya da harika poligon var.. Ne diyim ben size, benim Konya günlerim sıkıntıdan okey oynamakla geçiyordu. Gerçi 1 veya 2 defa daha gitcem ama onlarda yüksek ihtimal uçakla olucak, bende uçağa binerken silah sahibine alanda terörist muamelesi yapılmasına uyuz olduğum için silahı pek yanıma almıyorum iyimi....

Merhaba Sn Fatihsr sonunda size de mesaj yazdırabildiğim için mutlu oldum, daha önceleri bende konyaya gidip gelirdim ama bende bilmiyordum, bende forumumuz sayesinde öğrendim, ama siz yinede bu defa silahınızı yanınıza mutlaka alın, almazsanızda orada yeterince silah var...

Not: Arkadaşlar Sn Fatihsr ilk günden beri forumumuzun takipcisi her konuyu mutlaka okur fakat nedense yazmayı pek sevmez...

Alıntı

[quote=gazi-78]
Sn Ares, on günde bir valiliği arıyorum. silah ruhsatları ile ilgili kişi her aradığımda vali bey daha imzalamadı diyor.
Vali beye Dilekçe yazayım diyorum ters tepki yaratır hiç imzalamaz diye çekiniyorum.

sn. gazi - 78 ares in de yazdığı gibi bahsettiğiniz süre uzun. bilgi edinme kanunu çerçevesinde başvurunuzun akıbetini sorun. hiç bir sorun çıkmaz. zira ortada idari bir işlem var. geçen süre zımni red anlamına gelebilir. mağdur olabilirsiniz.

Alıntı

sn. melihaga tekrar hayırlı olsun.
HS sahibi olduğum için yazmıyorum ama 'marka ve tek silah olarak alınabilecek' yorumunuza katılıyorum. HS kullanıcısını tatmin eden bir tabanca. bu arada formun kadro silahı olmaya da aday gibi. Smile

Alıntı

mavibere277 demiş ki:... 'marka ve tek silah olarak alınabilecek' yorumunuza katılıyorum. HS kullanıcısını tatmin eden bir tabanca. bu arada formun kadro silahı olmaya da aday gibi. Smile
hot_ice demiş ki:...HS2000 lütfen Glock - SIG - S&W ve özellikle H&K gibi silahlarla karşılaştırmayalım...

Her iki abimize de katılıyorum..
Glock ile pek tecrübe yaşamadım ama Ankara'ya gelir gelmez koşarak HS 2000 inceledim.
Glock ile mukayese edilemeyebilir ama yeterince güven ve ergonomi veren ve insanın edineceği tek silah olarak görevini yeterince yerine getireceğine inandığım bir tabanca gibi.
Taşıma konusunu tabi ki taşıyanlar bilir o yüzden HS 2000 için diyeceğim şeyler elime aldığımda Glock'tan rahat ve kolay tutuşu olduğu, kullanılan malzemenin verdiğiniz paraya Türkiye şartlarında değdiği ve metal nişangah, iğne göstergesi gibi özelliklerle tatmin edici düzeyde olduğu.
Atışa da gideriz inşallah yakında Big Grin

Alıntı

melihaga demiş ki:
fatihsr demiş ki:Ya Melihağa 3 senedir iş için her ay 3-4 gün Konya ya gidip geldimde, ne zamanki Konya defterini kapattım, siz şimdi diyorsunuzki Konya da harika poligon var.. Ne diyim ben size, benim Konya günlerim sıkıntıdan okey oynamakla geçiyordu. Gerçi 1 veya 2 defa daha gitcem ama onlarda yüksek ihtimal uçakla olucak, bende uçağa binerken silah sahibine alanda terörist muamelesi yapılmasına uyuz olduğum için silahı pek yanıma almıyorum iyimi....

Merhaba Sn Fatihsr sonunda size de mesaj yazdırabildiğim için mutlu oldum, daha önceleri bende konyaya gidip gelirdim ama bende bilmiyordum, bende forumumuz sayesinde öğrendim, ama siz yinede bu defa silahınızı yanınıza mutlaka alın, almazsanızda orada yeterince silah var...

Not: Arkadaşlar Sn Fatihsr ilk günden beri forumumuzun takipcisi her konuyu mutlaka okur fakat nedense yazmayı pek sevmez...

Evet, bu benim ilk mesajımdı. Arkadaşlar bu vesileyle tüm forum ailesinden bir özür dilemek istiyorum foruma hiç katkım olmamasından dolayı. Bunun sebebiyse arkadaşlar ben bu sanal ortamda yazma işini gerçekten bir türlü benimseyemiyorum, normalde tanıyan 1–2 arkadaş bilir oldukça hoşsohbet biriyimdir ama klavye bana çok soğuk geliyor. Birde yazarken pek kendimi ifade edemiyorum, ak diyeceğime kara demişim gibi bir şey çıkıyor ortaya bu yüzden daha çok okumayı tercih ediyorum. Ama inşallah bu ilk mesaj vesile olur ve bende biraz katkı sağlayabilirim. Ben tekrar herkesin affına sığınıyor ve forumun ilk gününden beri yazdıklarından bir şeyler öğrenebildiğim arkadaşlara teşekkür ediyorum....

NOT: Bu mesajı yazıp diğeriyle alıntılı olarak göndermem 20 dk. sürdü Smile

Alıntı

Değerli arkadaşlar, dün bir iş için Malatya'daydım. Gitmeden önce Sn. Melihaga'yla irtibata geçip tanışmak görüşmek istediğimi söyledim. Sağolsun, O da tanışmaktan memnuniyet duyacağını ifade etti. İşimi bitirdikten sonra Ağamızın ofisine gittim. Beni başında fötr şapkası, ayağında körüklü çizmesi, elinde gümüş tabakası ve kehribar tesbihiyle havuzbaşında nargile fokurdatırken karşıladı ve uzunca bir sohbete daldık. İki saat kadar ofiste al aşağı - ver yukarı silahlardan konuşup ağanın gözdesi p 299'u inceledik. Bir süre sonra -becerebilirsem- bir laylon almayı düşündüğümden, işi yüzsüzlüğe vurup HS'yi de görmek istediğimi söyleyince hiç üşenmeden eve gidip Hırvat Laylonunu aldı. Epey detaylıca inceledim, söküp taktım. Gayet hoşuma gitti. Çok hafif ve ergonomik bir tabanca ve uzun mesafesi sebebiyle biraz parmağı yorsa da net bir tetiğe sahip. Dolu şarjörle bile sorunsuz taşınabiliyor. Kaliteli bir malzemesi var (Ağamızın buyurduğuna göre Glock'un polimerinden daha iyiymiş). Ağanın çok yerinde bir de tesbiti var. Diyor ki; "Herkesin bir tane silahı olur ve onu dünyanın en iyisi zanneder, bu normal ve çok rastlanan bir durumdur. Ancak benim gibi pek çok farklı silahı kullanan ya da kullanmış kişilerin silah kalitesi konusundaki fikirlerine itibar etmek daha doğru olur. Ve HS 2000 iyi bir silah" Katılmamak elde değil...
Epeyce yoğun ve verimli bir sohbetten sonra yavaş yavaş gitme vakti geliyordu ki bir hata ettim ve Ağa'nın sandalyeye koyduğu fötr şapkasının üstüne yanlışlıkla oturma gafletinde bunundum. Afedersiniz bizim mabat biraz genişçe olduğundan şapka dümdüz oldu ve Ağam da hiddetlenip beni Malatya'dan sürdü. Ben de yorganımı sırtlayıp yola koyuldum mecburen... Olsun, Allah Ağama zeval vermesin...

Alıntı

hahaha... Super bir hikaye olmus. Zevkle okudum...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi