Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 5 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII
Ruike P-108 SB Blackwash

Çakı hakkında ufak bi yazı yazmam gerekirse komple çelik ilk çakım olduğu için çok hoşuma gitti. Bıçak kısmı 14C28N, kabze kısmı 3CR14N çelikten imal edilmiş. Ve açılışı flipper olarak düşünülmüş. Mekanizmada sanırım rulmanlar kullanılmış. Pul kullanıldığını hiç sanmıyorum. Yüzde 35 indirimle 256 liraya aldım. Normalde 400-450 lira civarında seyderiyor fiyatları. Ben Pasifik Kamp'tan aldım.
Saygılarımla,
Emir.

[Resim: IMG-20190513-221035.jpg]

[Resim: IMG-20190513-221019.jpg]

[Resim: IMG-20190513-220642.jpg]

[Resim: IMG-20190513-220606.jpg]

[Resim: IMG-20190513-220505.jpg]

Alıntı
15 üye teşekkür etti:
efe1753, Cem1964, Speed, ERDAL, iso, aseyhan, karabasan, sem, mimaslan, _X0X_, 1905sss, rainman, Carbon12, Fruktoz23, Emir93
Ruike P-105 Q

Yine Pasifik Kamp'tan yüzde 35 indirimle 224 liraya bugün elime geçen çakı. Öğrenci burslarıyla 11. çakımı alıp borç batağına girsem de aklım sürekli yeni çakı almakta Big Grin Bu arada çakı ile ilgili ilk izlenimlerim tercihimin fena olmadığı yönünde. Sadece çakı açık veya kapalı konumda değilken yani yarım açıkken salladığımda tık tık bir ses var. Söktüm ama geri toplamadım ve sanırım sesin kaynağı stop pimi. Stop piminin yuvasına göre belki mikronluk bir farkla küçük geldiğini düşünüyorum. Bu sorun dışında gayet memnunum. Bence fiyatına göre alınabilitesi olan bir çakı. 
Saygılarımla,
Emir.
[Resim: IMG-20190514-224212.jpg]

[Resim: IMG-20190514-223925.jpg]

[Resim: IMG-20190514-223850.jpg]

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
1905sss, Xlll, Fruktoz23, Emir93
Sn. EmirArdogan,

Çakılarınızı kazasız belasız kullanın. 11 tane çakınız olmuş. Genç yaşta küçük bir koleksiyon oluşturmuşsunuz bile. Umarım daha güzelleri de sizin olur.

Bir sonraki adımınız 250 TL lik Ruike çakılardan bir kaç tane almak yerine o paraları birleştirip bir tane daha iyi çakı almak olsun.

Bana kimse seneler önce bunu söylememişti Smile

Not : O yazılan çizilen indirim oranları sizi yanıltmasın. Sorsanız memlekette her şey % 50 indirimli satılıyor.

Alıntı
12 üye teşekkür etti:
Carbon12, Dost, Cem1964, tirendaz, EmirArdogan, karabasan, madenci08, Xlll, mimaslan, Altuğ, lenduha, Emir93
Hayırlı olsun Sn EmirArdoğan, lakin siz Sn 1905sss'e kulak verin. Koleksiyonunuz (bakmak için kullanmak için değil) az ama öz olsun, zamanında ben de ucuz yollu çok bıçak aldım sonra keşke daha değerli nadir bıçaklara para verseydim diye hayıflandım. İndirim konusunda da herkes çakal dikkat edin...

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
1905sss, Cem1964, EmirArdogan, karabasan, tirendaz, mimaslan, Emir93
(15-05-2019, 03:29 PM)1905sss demiş ki: Sn. EmirArdogan,

Çakılarınızı kazasız belasız kullanın. 11 tane çakınız olmuş. Genç yaşta küçük bir koleksiyon oluşturmuşsunuz bile. Umarım daha güzelleri de sizin olur.

Bir sonraki adımınız 250 TL lik Ruike çakılardan bir kaç tane almak yerine o paraları birleştirip bir tane daha iyi çakı almak olsun.

Bana kimse seneler önce bunu söylememişti Smile

Not : O yazılan çizilen indirim oranları sizi yanıltmasın. Sorsanız memlekette her şey % 50 indirimli satılıyor.

Sayın 1905sss
Bu forumu ilkokul 5. sınıfa giderken keşfetmiştim. O zamandan beri 2 günde bir kesin girer ve anlasam da anlamasam da bir sürü yazı okur ve kesinlikle bir şeyler öğrenip çıkarım. Sizin neredeyse bütün konularınızı hatta bir ara bütün mesajlarınızı bile okumaya başlamıştım. Sizin sayenizde Led Lenser'dan çok mantıklı bi fener tercihi dahi yaptım. Ve bu yüzden size bir teşekkürü borç bilirim. Söylediğiniz konuya gelirsem ben söylediğiniz sözü çok mantıklı buluyorum kesinlikle haklısınız. Ancak çakılarımı nasıl satışa çıkaracağımı ve nereden satacağımı bilmiyorum. Zaten aldıktan sonra satmayı düşündüğüm şu an için sadece Ruike marka çakılar. 
Kalanlardan çok memnunum şu an için. İşin doğrusu hem çakılarımı nereden satacağımı bilmiyorum hem de 2. el olarak nereden alabileceğimi bilmiyorum. Bu konuda yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Bir de indirim olayını şöyle açıklayım, çakı alacağım zaman yurtdışı fiyatlarına bakmadan aldığım tek satış yeri Tac87. Bunun dışında Amazon, Bladehq ve çakının kendi sitesinden fiyatları kontrol edip uygunsa alıyorum. Ve Ruike çakılar şu an benim bildiğim kadarıyla yurtdışı fiyatlarında satılıyor neredeyse. İndirimden bu yüzden bahsetmiştim. Zaten Efe Av ve Tac87 dışında ilk kez başka bir siteden alışveriş yaptım Big Grin Biraz uzun oldu sanırım kusuruma bakmayın.Saygılarımla, Emir.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
1905sss
(15-05-2019, 04:53 PM)sem demiş ki: Hayırlı olsun Sn EmirArdoğan, lakin siz Sn 1905sss'e kulak verin. Koleksiyonunuz (bakmak için kullanmak için değil) az ama öz olsun, zamanında ben de ucuz yollu çok bıçak aldım sonra keşke daha değerli nadir bıçaklara para verseydim diye hayıflandım. İndirim konusunda da herkes çakal dikkat edin...

Çok teşekkür ederim uyarınız ve iyi dilekleriniz için Sayın Sem.
Sayın 1905sss benim uzun süredir dikkatle takip ettiğim değerli bir büyüğümdür. Kesinlikle kendisini dikkate alacağım  Thumbs Up

Saygılarımla,
Emir.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
1905sss
Yaklaşık 2 aylık üyelik ve 82 saatlik bir forum geçmişinden sonra ilk mesajım olması münasebetiyle tüm forum üyelerini saygıyla selamlıyor ve bıçaklarımı sizinle paylaşıyorum.
[Resim: image.jpg]

upload a pic

Alıntı
15 üye teşekkür etti:
1905sss, Kıraç Ata, madenci08, Xlll, aseyhan, harun, Koca, ALPTUG, EmirArdogan, alpago, mimaslan, Zamane Akıncısı, Fruktoz23, alonewolf, Aslan Doğan
Yeni bıçağım Marttiini Kierinki

Adını Martini firmasının kurucusunun Janne Martini nin Köyünden alan bıçağın Toplam Boyu 23 cm. Et Kalınlığı  2,5 mm.
Çeliği (chrom 3%, carbon 0,75%, HRC 55-57)  Dövme Karbon Çelik, (chrom 3%, carbon 0,75%, HRC 55-57)  
Kabzasi İskandinavların karekteristiği Isıl İşlem uygulanmış düz ve hareli huş ağacı
Kılıfı sıkı geçme gerçek deri.

[Resim: IMG-1502.jpg]

[Resim: IMG-1513.jpg]

[Resim: IMG-1518.jpg]

[Resim: IMG-1527.jpg]

Saygılarımla,
C.E

Alıntı
23 üye teşekkür etti:
harun, Xlll, Speed, mimaslan, Yasin06, alone61, rainman, alpago, madenci08, XXAHMETXX, 1905sss, sem, tekoglu, tirendaz, EmirArdogan, Murata, iso, ErhanG, emre76, karabasan, Zamane Akıncısı, Fruktoz23, Emir93
Birleşenleri ve namlusu vasıflı malzemelerden olmasa da, genel işçilik kalitesi, tutuş ergonomisi ve namlu tipini çok beğendiğim Puma Master Çakım
Çelik,  440A / 55-57 HRC
Kabza malzemesi, ABS
Namlu, 3 mm kalınlıkta  Drop Point
Kilt tipi Back Lock

[Resim: IMG-9743.jpg]

[Resim: IMG-9744.jpg]

[Resim: IMG-9747.jpg]

Drop Point Namlulu çakılarım. Böker, Puma, Buck 110

[Resim: IMG-9742.jpg]

[Resim: IMG-9733.jpg]

Saygılarımla,
C.E

Alıntı
18 üye teşekkür etti:
Xlll, 1905sss, rainman, ALPTUG, efe1753, alpago, xeorx, mimaslan, EmirArdogan, karabasan, tirendaz, emre76, ErhanG, Gazanfer, S@riyerli, Murata, Fruktoz23, Emir93
Kamp bıçaklarım.
[Resim: IMG-1167.jpg]

[Resim: IMG-1171.jpg]

[Resim: IMG-1254.jpg]

[Resim: IMG-1157.jpg]

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
Murata, Cem1964, ErhanG, Fruktoz23, al-me, Aslan Doğan, Emir93

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi