Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 5 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII
(06-08-2015, 12:54 AM)gaul demiş ki: ...lakin (ve ne yazık ki) biz uyurken düşman uyumadı...

Bu cümle yıllar önce aklıma Bosnalı kardeşlerimizle yaptığımız sohbetlerde geçen diyalogları getirdi. Hepsi ağız birliği etmişçesine bu cümleyi tekrarlıyorlardı. Özellikle şu cümleyi çok sık duydum; '' Biz mobilya, eşya, araba alacağız diye oyalanırken Sırplar sürekli silahlanmış...'' ...

Arkadaşlar, hepimiz sürekli siyasetçilere veya yöneticilere kusur buluyoruz, sürekli sihirli bir elin, sihirli bir değnekle, sihirli bir dokunuşla birşeyleri yoluna koymasını bekliyoruz. Ama asla dönüp bir kendimize bakmıyoruz.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...?tid=12868

(04-08-2015, 10:01 PM)_burakko_ demiş ki:
(04-08-2015, 04:09 PM)sandeman demiş ki: Yönerge metninde bu husus açıkça geçse bile (ki geçmiyor) bununla ilgili başvuracağınız merciin "elli neyine yetmiyor, savaşa mı gidiyon?" cevabını vereceğini garanti ederdim.

Bugün olayı öğrenince ben sordum Sn.zaferS ve Sn.sendeman'ın tahmin ettiği gibi "elli neyine yetmiyor, savaşa mı gidiyon?" cevabını aldım. Big Grin

Gerizekalı şuursuz herifin silah arkadaşları sokak ortasında, çoluğunun çocuğunun yanında şehit ediliyor, verdiği cevaba bakar mısınız! Kimse kusura bakmasın ama, bu şuursuzlara o ay alacağı maaşı, ödeyeceği kredi kartı ekstresini veya araç kredisi taksidini düşünmeden '' Ahmak herif, uyan artık, zaten savaştayız! '' cevabını veremeyen hiçkimse, kusuru başkalarında aramasın.

Bir ara '' facebook '' sayfalarında bir Hasan Tahsin muhabbetidir almış yürümüştü, klavye kahramanları '' Vur de vuralım, öl de ölelim! '' sloganları ile çoşkuyu alıyor veriyordu. Ve bu boş tenekeden farksız ahmakların hiçbirisi Hasan Tahsin' e hiç kimsenin '' Vur! '' emri vermediğini aklına bile getiremiyordu.

Tarih boyunca motive, amaç ve hedefleri için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır milletler ve kavimler, tek kaygısı günlük hayatını alıştığı şekilde, mümkünse daha rahat bir şekilde devam ettirmek olan millet ve kavimlere galebe çalmıştır, bunun istisnası yoktur. Bugün izlediğimiz film de sıradan bir tekrar filmidir.

Neyse, kantarın topuzunu kaçırıp, '' Halkı kin ve düşmanlığa tahrik...'' suçu işlemeden noktayı koyalım.

 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Emir93
Vatan ve millet meseleleri hiçbir zaman ne siyasetçiye ne asker-sivil bürokrata bırakılır. Bu konular bunlara bırakılmayacak kadar önemli konulardır. Son olarak el birliğiyle özel kuvvetlerinin yetişmiş elemanlarını tasfiye etiler. Bürokrat millet dürtüklerse vatana sahip çıkar, vatana sahip çıkmayan siyasetçiyi de millet derdest eder.
 
Alıntı

(06-08-2015, 09:21 AM)lupus demiş ki: Tarih boyunca motive, amaç ve hedefleri için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır milletler ve kavimler,
tek kaygısı günlük hayatını alıştığı şekilde, mümkünse daha rahat bir şekilde devam ettirmek olan millet ve kavimlere galebe çalmıştır, bunun istisnası yoktur.

(06-08-2015, 09:21 AM)drturca demiş ki: İnandığı batıl için kendinden (canından) vazgeçeni ,
Hak için ölümü göze alamayan müslümana galip kılar adli ilahi.
Muhyiddin Arab-i
 
Alıntı

Konuyu özüne döndürelim.Keşke herkesin ortak fikirde olduğu gibi kanunlarımız, büyüklerimiz önümüze set germesede şu bıçaklara vermek yerine güzel silahlar alsam.


[Resim: J4k1oJ.jpg]
 
Alıntı

Bıçak yapmaya yeni başlayan bir arkadaşım rica mı kırmayarak ondan istediğim aşağıdaki bıçağı yaptı.Nicholl Knives'ın yaptığı bıçaklara hayrandım onun gibi bişey istedim elinden bu kadarı geldi sağolsun.. Big Grin Big Grin 1070 karbon çelikten yapıldı yanılmıyorsam.
Daha iyileri hepinizin olsun

[Resim: 3X4ggyx.jpg]
 
Alıntı

(07-08-2015, 05:29 PM)shark demiş ki: Bıçak yapmaya yeni başlayan bir arkadaşım rica mı kırmayarak ondan istediğim aşağıdaki bıçağı yaptı.Nicholl Knives'ın yaptığı bıçaklara hayrandım onun gibi bişey istedim elinden bu kadarı geldi sağolsun.. Big Grin Big Grin 1070 karbon çelikten yapıldı yanılmıyorsam.
Daha iyileri hepinizin olsun

[Resim: 3X4ggyx.jpg]

Sn. shark
Resim gözükmüyor bende . Tekrar yüklemeniz mümkün mü?

Saygılar
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Emir93
İmgur yasaklı iste göründüğünden resme bakamıyoruz.
 
Alıntı

(07-08-2015, 05:29 PM)shark demiş ki: Bıçak yapmaya yeni başlayan bir arkadaşım rica mı kırmayarak ondan istediğim aşağıdaki bıçağı yaptı.Nicholl Knives'ın yaptığı bıçaklara hayrandım onun gibi bişey istedim elinden bu kadarı geldi sağolsun.. Big Grin Big Grin 1070 karbon çelikten yapıldı yanılmıyorsam.
Daha iyileri hepinizin olsun

[Resim: 3X4ggyx_zpsfyxyfz10.jpg]

Çok güzel olmuş. Güle güle kullanın.
 
Alıntı

Güle güle kullanın. Çok güzel olmuş.
 
Alıntı

Güle Güle kullanın.Gerçektende güzel.
 
Alıntı

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi