Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 4 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII
(06-04-2015, 05:06 AM)karadeniz53 demiş ki:
(05-04-2015, 10:59 PM)llDoktoRll demiş ki: Bu 'Halo' modellerin sustalı mekanizmaları nasıl acaba aramızda yurt dışında yaşayıp böyle bir keskiye sahip bir dostumuz varsa , keski hakkındaki olumlu olumsuz durumlarını paylaşabilirmi bizlerle?
Ben o fiyatı kadar edecek bir malzeme göremedim hiç güvenemedim zaten yasal olarakta bulundurulması yasal olmayan mekanizmaya sahip yanlış bilmiyorsam.

Sanırım böyle demek istedi Sn.Doktor Smile

evet haklısınız teşekkür ederim

Alıntı

(03-04-2015, 11:40 PM)madcap demiş ki: Merhabalar Değerli Forum Üyeleri.
Aşağıdaki fotoğrafta görmüş olduğunuz eğe,rahmetli dedemin eğesiydi. Dedemin hatırasını yaşatmak için bıçak yapmaya karar verdim. Ecorotti Workshop' ın imkanları sonuna kadar açıldı bu karardan sonra. Rolleyes Kendisine yardımları için sizlerin huzurunda da çok teşekkür ediyorum. Bıçağın profilinin çıkarılmasında büyük emekleri olan xclod3er üstada da teşekkürü borç bilirim. Shy

[Resim: 2015-01-29-1290_zpsu40udp6a.jpg]

[Resim: 20150403_211818_zps9wb8xqhs.jpg]

Güzel bir kılıf ve sap da yapmaya çalışacağım fırsat buldukça...

Saygılarımla...

Çok güzel bir bıçak olacağına eminim.
Dostlarımıza kapımız sonuna kadar açık. Lafı olmaz. Smile

Alıntı

(06-04-2015, 05:12 AM)karadeniz53 demiş ki: [quote='Altuğ' pid='291474' dateline='1428136205']
Silahşor bir ara getirmiş satmış Strider.Ben hiç alamadım bulup da.

Sn.Alptuğ; Silahşör'de geçen hafta iki adet 'Strider' vardı, 1250 TL fiyatla Smile

Saygılar

Sn.karadeniz53

Silahşördeki Strider bıçaklar bunlar mıydı yoksa farklı bir model miydi? Ben de Extrema Ratio Nemesis ile Strider arasında gidip geliyorum yeni modelse bir düşünsem mi dedim?

(Fotoğrafı 3 yıl önce çekmiştim)

[Resim: 460296_10150859716276048_1681183807_o.jpg]

Alıntı

Sn. tekoğlu,
Evet Halo dediğim Microtech Halo V. Aliexpress' de bol miktarda mevcut.110-150 dolar arası. Youtube'dan halo v clone diye aratıldığında bu bıçaklar hakkında detaylı bilgi alınabilir.Genel görüş; kutudan keskin olmayan bir namluyla gelmesi ve kavrama zaafiyetinde kurma kolunun emniyet pimlerinden kurtularak arkasını dışarı atması.

Sn. karadeniz53,
Forumda yıllar önce yazılan bir "Strider Silahşör' de var" havadisiyle, mesajın yazılmasının üzerinden bir hayli vakit geçmiş olmasına rağmen Silahşör' e bomba gibi düşmüş idim. Belki satılmayıp da kalan vardır diye. Ama yok demişlerdi. Yeni geldi zahir.

Şimdi 1250TL' lik bıçak mı? No No No Smile

Alıntı

Sayın form üyeleri abilerim kardeşlerim, aranızda yeni sayılırım gerek bıçak bilgisi gerek kullanım amaçları gerekse çeşitleri kosunda oldukça bilgisizim.imrenerek fotoğraflarınızı uzun süredir inceliyor iç geçiriyorum. yaşım 25 ama hızlı yaşıyorum galiba silah ve bıçaklar konusundaki tutkum hergeçen gün artıyor. geçen hafta karar verdim ve ben neden yapmıyayım bi küçük envanter dedim, hediye gelen strider sng ile başlayan macera ardını ufak bilindik küçük maliyetli sayılacak birkaç bıçakla devam etti, sağı solu karıştırıp yadigar sayılacak birkaç el işçiliği çakı ve çocukluktan kalma ismi belirsizleride birleştirince ortaya bunlar çıktı , bu durum bir hastalıkmış sonu gelmiyormuş anladım =) bıçak tavsiyelerinizi bekliyorum sırada sadece sevip okşamak amaçlı ele yatkın bir edc tavsiye istiyorum siz değerli dostlarımdan , malum sağlık sektöründeyim ne karton keserim ne bıçak bilerim sadece taşımalık arada açıp oynamalık..

Not: fotoğraf içersinde 4 adet 3 ü büyük 1 i küçük neşterler bulunmaktadır. yasal değil kanısına kapılık ayıplamayın lütfen oda benim mesleğimin birer parçası onlarda benim eğelerim =)

[Resim: rgrMYV.jpg]

an itibariyle iyi bilemişmiyim diye buck ile kıl testi yaparken ki hazin sonum, güzel kesiyor hatta yüzüyor bile Wink
[Resim: j4Z3Lg.jpg]

Alıntı

Sn. Doktor,

EDC tavsiyesi: Spyderco Delica plainedge- Spyderco Endura plainedge alıyorsunuz, konuyu kapatıyorsunuz.
Sair bıçakları yine envanterinize katabilirsiniz ama şehirde yaşayan biri için bu iki model EDC için idealdir.
Delica' nın combo modellerini bence tercih etmeyin. Namlu küçük olduğundan plain kısım çok küçük kalıyor.

Sebeplerini de kendimce söyleyeyim de işkembeden atıyormuş gibi olmasın: Ebatlar ve ağırlık. Elimden 180-200 civarında bıçak geçti.Bunların yarısı çakıdır. Konfor olarak en memnun kaldığım Spyderco' nun bu serileridir.

Hatta bu iki modelin de atası Delica' dır. Bildiğim kadarıyla, hafızam beni yanıltmıyorsa öncelikle Delica üretilmiş, ihtiyaçlar doğrultusunda büyük Delica olarak Endura üretilmiştir. Çakı kapalı iken, Delica' da namlu kabzanın içine daha çok girerek bence daha estetik durması sağlanmıştır. Bu durum Police modellerinde ve Endura' nın SS modellerinde de sağlanmıştır. Ama Endura' nın FRN modellerinde estetik bir sıkıntı olarak namlu, FRN malzeme tarafından çepeçevre sarılmamakta, namlu sanki tam oturmuyormuş izlenimi vermektedir.

Bulunduğunuz coğrafyaya ve kullanım şartlarınıza göre Spyderco Pacific Salt H1 alabilirsiniz.

Saygılarımla.

Alıntı

Sn. Altuğ aydınlatıcı cevabınızdan ötürü çok minnettarım. Bende spyderco endura zdp189 almayı planluyordum elim biraz büyük misal buck gerber fast draw falan elime küçük geliyor delicada küçük gelecektir diye enduraya yönelmiştim tavsiyenizi gözönünde bulundurarak en kısa zamanda meydanav a bi uğrayacağım teşekkürler efendim

Alıntı

(06-04-2015, 10:57 AM)kotucenk demiş ki:
(06-04-2015, 05:12 AM)karadeniz53 demiş ki: [quote='Altuğ' pid='291474' dateline='1428136205']

Sn.Alptuğ; Silahşör'de geçen hafta iki adet 'Strider' vardı, 1250 TL fiyatla Smile

Saygılar

Sn.karadeniz53

Silahşördeki Strider bıçaklar bunlar mıydı yoksa farklı bir model miydi? Ben de Extrema Ratio Nemesis ile Strider arasında gidip geliyorum yeni modelse bir düşünsem mi dedim?

Sn.kotucenk

Sizin de bildiğiniz gibi Extrema Ratio Nemesis ve Strider (SNG olduğunu varsayıyorum) kullanım amaçları, namlu kalınlığı ve formu, kabza kullanım şekli vesaire gibi diğer özellikleriyle birbirinden tamamen farklı çakılar. Strider SNG'yi Extrema Ratio "Basic Folders" serisindeki BF2 ile kıyaslamanız daha doğru olur. Yoksa "Heavy Folders" serisindeki Nemesis Askeri kullanım ağırlıklı tercih edilen bir bıçaktır malumunuz üzere. Saygılarımla

[Resim: nemesis%20strider_zps0z0sz3p5.jpg]

Alıntı

Sn.Turan Tactical'den aldığım Spyderco Manix2 bıçağım elime ulaştı. Kendisine buradan teşekkür ediyorum.
Tasarım hakikaten çok hoş, sevdim.

[Resim: 01abc03f5642f99c96f0107e7b6dcb98.jpg]

Alıntı

(07-04-2015, 01:04 AM)tekoglu demiş ki:
(06-04-2015, 10:57 AM)kotucenk demiş ki:

Saygılar

Sn.karadeniz53

Sn.kotucenk

Sizin de bildiğiniz gibi Extrema Ratio Nemesis ve Strider (SNG olduğunu varsayıyorum) kullanım amaçları, namlu kalınlığı ve formu, kabza kullanım şekli vesaire gibi diğer özellikleriyle birbirinden tamamen farklı çakılar. Strider SNG'yi Extrema Ratio "Basic Folders" serisindeki BF2 ile kıyaslamanız daha doğru olur. Yoksa "Heavy Folders" serisindeki Nemesis Askeri kullanım ağırlıklı tercih edilen bir bıçaktır malumunuz üzere. Saygılarımla

[Resim: nemesis%20strider_zps0z0sz3p5.jpg]

sn.tekoglu cevap icin teşekkür ederim, fotoğraf size aitse çok güzel çakılar diyorum. Alıp kullandığım son çakı Gerber Mini covert, öncesinde de donmamak adına CS ti-lite ile ağaç kestim ve pert oldu. Sonrası hiç olmadı hani ölüyorum artık demeden kullanamam genelde sevip okşamak eşe dosta göstermek için alıyorum Big Grin 1000 TL ve üzeri bıçakla kesme delme işlemi yapmam için memleketin GSMH' dan bana düşen pay çok az. Şu kısa ömrümde kullanılmış ER nemesis de görmedim Wink

Fiyat olarak 2012' de Strider üzerinde 800-850 USD yazıyordu, 1250 tl ise şimdi uygun geldi, Nemesis görüntü olarak hoşuma gidiyor ve yakın fiyattalar yoksa odun yarmak için pek çok alternatif var, kullanım alanlarına hiç bakmıyorum.

Saygılar...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi