Stoeger's Double Defense - Yazdırılabilir Sürüm
TabancaTufek.com Silah Forum
Stoeger's Double Defense - Yazdırılabilir Sürüm

+- TabancaTufek.com Silah Forum (http://www.tabancatufek.com/forum2)
+-- Forum: TÜFEKLER (http://www.tabancatufek.com/forum2/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Forum: Yivsiz Tüfekler (http://www.tabancatufek.com/forum2/forumdisplay.php?fid=15)
+---- Forum: Genel Konular (http://www.tabancatufek.com/forum2/forumdisplay.php?fid=110)
+---- Konu: Stoeger's Double Defense (/showthread.php?tid=9149)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6

Stoeger's Double Defense - glock - 15-07-2012

Stoeger's Double Defense'in Ülkemizde satışa sunulma ihtimali varmı?Yoksa hala belirsizliğini koruyormu?Sadece söylentidenmi ibaret kaldı?

http://www.stoegerindustries.com/firearms/stoeger-double-defense.php

Side-by-Side modeli.

RE: Stoeger's Double Defense - hakan30 - 15-07-2012

Tek sorun namlu boyu

RE: Stoeger's Double Defense - karadenizarif - 15-07-2012

(15-07-2012, 11:53 AM)hakan30 demiş ki: Tek sorun namlu boyu
Sn.Hakan; namlu boyu neden sorun teşkil ediyor açıklar mısınız?
saygılar...

RE: Stoeger's Double Defense - TTD - 15-07-2012

Namlu boyu 50,8 cm yasal limit 47 cm sorun o olamaz bence.Ben fabrikada sorduğumda,1 seneden fazla oldu fakat '' Piyasada talep olmayacağını düşünüyoruz'' demişti satış sorumlusu bayan.
Bildiğim kadarı ile Türkiyede imal edilmiyor.

Şahsen ben sasvunma amaçlı bir yivsiz edineceksem çifte veya s.poze herhalde son seçimim olurdu,ilk seçimimde tabiki kısa namlu bir pompalıdan başka birşey olamazdı.
Bu tip silahlar sadece fantazi bana göre.
Ama ülkemizde de satışa çıksın almak isteyen arkadaşlarımız alsın tabiki silahın fazlası olmaz,sonuçta Smile
Saygılar...

RE: Stoeger's Double Defense - bozkurtcml - 15-07-2012

İngilizcem iyi olmadığı için verilen linkteki bilgileri tam olarak anlayamıyorum. Benim gordüğüm kadarı ise silahın normal bir poze veya çifteden farkı rayları. Bu rayları herhangi bir poze veya çifteye uygulayamazmıyız acaba ?
Saygılar.

RE: Stoeger's Double Defense - glock - 15-07-2012

Ülkemiz Amerika gibi çok yelpazeye sahip olsa bende tenezül bile etmem.

Hangi marka ve modelin otomatiği veya pompalı versiyonu güvenilir?Kaliteli üç,beş marka dışında ve ateş pahası el yakan fiyatları dışında çoğu çöp benim düşüncelerime göre.

Diğer bir nokta,ev savunmasında uzun namlu boyuyla nasıl kolay hareket ve temas sağlıyacak boyu kısa diyen Sn.Üyeler?Kapalı ve dar alanlarda uzun namlu handikaptır.

Sıcak temas anlarında dar alanlarda kaç kişi pompalıyla yükleme yaptı?

Bu tarz platformların bakımı kolaydır,işlevseldir,kolay kolay sıkıntı çıkarmaz...Yüklemeyi yapar tetiğe basarsın.

Çok bileşen,çok fazla mandal vs. sıcak temasta başınıza problem açar,özellikle dar alanlarda.

Aşağıda verdiğim link inceleyebilir isteyen Sn.Üyeler.Çifteye yüklemenin nasıl yapılacağını gösteriyor.

RE: Stoeger's Double Defense - madenci08 - 15-07-2012

Videodaki ana tema çiftelerin ucuz oldukları.Savunma amaçlı bir yivsiz için Binlerce dolar harcamanıza gerek yok diyor emice.

Eğer etkin bir platform olmasaydı lupara uzun yıllar boyunca tutulmazdı.Ayrıca Amerikonyalılarda uzun senelerce posta arabalarını bu çiftelerle korudular.

En önemli avantajı iki adet mermiyi daima atışa hazır tutması pek çok silahtan daha hızlı şekilde arka arkaya ateşleyebilmesidir.

Özellikle yanyana namlular superpozelerden daha hızlı doldurabilir.Ayrıca mekanik olarak daha güvenilir.Pompalıdan daha hızlı , otomatikten daha güvenilir.

Ve ucuz.

Saygideger arkadaslarin soyledilerinin hepsi dogru seyler fakat en basta soyledigim gibi benim tercigim yine bir pompali veya yari otomatik yivsiz olurdu.Ayrica kim sicak temasta pompaliyla yukleme yapti? Sorusunun cevabi hickimse olsada! Kapasite fazlaligi herzaman tercihimdir,benim basima gelmeyecek diye bir sey soz konusu degildir.
Ayrica kaliteli bir cifte veya super poze herzman en iyi pompalidan otomatikten onlarca kat daha pahalidir.
Cifteler ard arda iki fisegin en hizli ateslenebildigi platform evet ama sadece iki fisegin,iki hizli atis sonra uzun bir bekleme yaban domuzunu vurduk orn; ama dusmedi ve hala uzerimize geliyor Wink sonrasini dusunmek istemiyorum,videolardaki gibi seri bir dolum bu forumda bile cok zor arkadaslarWink
Neyse daha oncede cok tartisilan bir konuydu ve yazinin basinda dedigim gibi nacizane benim tercihim bu yonde olurdu.
Saygilar

RE: Stoeger's Double Defense - glock - 15-07-2012

Amaç zaten paylaştıkça bilginin çoğalması.

Olay domuz avı vs değil evde savunma.Smile

Kaliteli çifte ve pozelerden de bahsetmedim,bu modelden bahsettim.Smile

Emin olun benelli fiyatlarını görmez bu ürün.Diğer bir nokta yerde yatarken,sutre,siper alırken pompalı yüklemesi çok zordur.Uzun namluda çabası,hareket kabiliyetiniz sıfıra iner.

Derseniz ki ben M4 alırım veya M3 tamam susuyorum direk.Smile

Ama ben o kadar para vermem bir tüfeğe.Diğer bir nokta alacağınız neyidiği belirsiz otomatik ve pompalılar sorunlara çok fazla açık,bakım ve idamesi zor.Bu konuda da mutabığız umarım.Bu tarz basit işlevli mekanizmaların sorun çıkarması gerçekten zordur.Kişisel tercih olarak hep Glock derim nedenleri bellidir.

Tekrardan belirtiyorum istediğim M4 modeli uygun fiyatlarda olsa asla böyle konu kirlilikleri yapmam ama yok malasef.

Unutmadan 5 metreden veya 10 metreden 2 tane 12 ga veya 20 ga nın etkisi 3 cü yüklemeyi yapmanıza gerek bırakmaz,yeter ki neye ve nasıl atığınızı bilin.