TabancaTufek.com Silah Forum
Ankara'da sağlık raporu alacaklara - Yazdırılabilir Sürüm

+- TabancaTufek.com Silah Forum (http://www.tabancatufek.com/forum2)
+-- Forum: DİĞER BİLGİLER (http://www.tabancatufek.com/forum2/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Forum: Hukuk Bölümü / Yasal İşlemler (http://www.tabancatufek.com/forum2/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Konu: Ankara'da sağlık raporu alacaklara (/showthread.php?tid=7805)

Sayfalar: 1 2 3 4

Ankara'da sağlık raporu alacaklara - Mercankaya - 10-11-2011

Sayın forumdaslar,
Bugün bulundurma ruhsatı için sağlık raporunu aldım. Alacak olanlara destek olmak için yol haritası çizelim.
Öncelikle şunu belirteyim, en kısa sürede (raporun onaya sunulmasından itibaren 1 iş günü) saglık kurulu raporunu veren hastane, numune. Diğer hastanelerde bu süre bir haftadan aşağıya inmiyor.
Başka bir önemli konuda, istenilen ruhsat türüne göre tetkiklerin değişmesi.
Arkadaşlar, sabah erken gitmeye gerek yok. Ben 9'da gittim. Sağlık kurulu'na kayıt yaptırılıp dosya açıldıktan sonra 7 poliklinikten imza alıyorsunuz. Bunlar:
nöroloji
genel cerrahi
psikiyatri
ortopedi
iç hastalıklar (dahiliye)
K.B.B.
göz.
Kurullar saat 10'dan sonra hasta kabulüne başlıyor. Ortalama 1 saat boşluk var, bu aradada polikliniklerden sıra alabilirsiniz. Sadece göz saat 11'den sonra hasta kabul ediyor.
Bunlarda çok ince elenip sık dokuma yapılmıyor fakat taşıma ruhsatında dahiliye kan tahlili istiyor.
Velhasıl öğleye kadar raporunuz tamamlanıp kurula teslim edilecek hale geliyor.
Bana sorarsanız yanınıza almanız gereken 2 fotoğraf ve bolca sabır Smile
Ayrıca rapor bedeli olarak 117 TL. alınıyor. Polikliniklerin çoğu aynı blokta. Ama farklı yerlerde olanlarıda var.
Sakin olmakta fayda var. Bende oluşan intiba, silah ruhsatı vermeyi pek istemiyorlar. Fazla uzatmayayim, inşallah yardımcı olabilmişimdir.
Saygılar...

RE: Ankara'da sağlık raporu alacaklara - alone61 - 22-12-2012

Sn.Arkadaşlar,

Ankara'da heyet raporu alacak arkadaşlara tavsiyem kesinlikle Ufuk Üniversite'sine başvurmasınlarAngry. Telefonda konuştuğum hanımefendi, heyet raporunu ne için istediğimi sorduğunda, silah ruhsatı cevabını alınca, o zaman tek tek altı bölümden ücretli giriş açtıracaksınız. Her bir bölüme 50TL ödeyeceksiniz, toplam masraf da 500TL olacak dedi.

O değil de ağzımızdan silah kelimesi çıkınca MKE'si, SSM'si, devleti, kaptırmatörü, hastanesi hepsi sıraya giriyor.Huh

Ankara'da sağlık raporu alacaklara - Borz - 22-12-2012

Ankara için bu sürecin en rahat yeri Etimesgut Devlet Hastanesidir.

Selam ve saygılar.

RE: Ankara'da sağlık raporu alacaklara - wildeagle - 27-01-2013

Değerli forum üyeleri :
Forumu aramama rağmen bulamadığım bir detayı sormak istiyorum.Aklımda Devlet Demiryolları Hastanesinden alınan heyet raporunun pazartesi ve çarşamba günleri diğer hastanelere oranla daha rahat verildiği kalmış.Acaba bilgisi olan sayın üyeler bilgi verebilirler mi?Teşekkür ederim.Saygılarımla.

RE: Ankara'da sağlık raporu alacaklara - baris - 27-01-2013

Ben bir kere oradan aldım, kapı kapı dolaştığınız günün sonrasında teslim alabiliyorsunuz, ama en azından numune gibi yerlerden daha rahat, her doktordan ayrı azar duymuyorsunuz...

RE: Ankara'da sağlık raporu alacaklara - gunman - 27-01-2013

Arkadaşlar bence burada kolay alınan yerleri değil zor alınan yerleri yazın. Okuyan bir sürü silah karşıtı dernek, kişi vs var. 'Önüne gelene kontrol etmeden sağlam raporu veriyorlar' diye şikayet ederler. Kolay kapılar da duvar olur.

Buraya bu raporla ilgili yazacağım çok şey var ama yüzde 90'ı suç unsuru sayılabileceğinden yazmıyorum.

Ankara'da sağlık raporu alacaklara - Borz - 27-01-2013

O zaman bir dip not düşelim ;

Kolay alınandan kastımız, işlemlerin hızlı ilerlemesi olarak değerlendirilmeli.

RE: Ankara'da sağlık raporu alacaklara - serdaraktas - 28-01-2013

Yeni bir projemi var. Sn Mercankaya

RE: Ankara'da sağlık raporu alacaklara - alone61 - 28-01-2013

Geçen ay heyet raporunu Etimesgut devlet hastanesinden aldım. İşler hızlı yürüyor, öğlen olmadan tüm muayeneleri bitirip, dosyanızı teslim ediyorsunuz. Aynı gün saat 3 gibi de heyet raporunuzu alabiliyorsunuz.

RE: Ankara'da sağlık raporu alacaklara - Mercankaya - 28-01-2013

(28-01-2013, 01:21 AM)serdaraktas demiş ki: Yeni bir projemi var. Sn Mercankaya

Su an icin yok Sn. SerdarAktas. Fakat hastalik ne zaman depresir bilemiyorum Smile

Selamlar, saygilar.