TabancaTufek.com Silah Forum
Ağa'mızın Hırvat Malı Laylonu - Yazdırılabilir Sürüm

+- TabancaTufek.com Silah Forum (http://www.tabancatufek.com/forum2)
+-- Forum: TABANCALAR (http://www.tabancatufek.com/forum2/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Yarı Otomatik Tabancalar (http://www.tabancatufek.com/forum2/forumdisplay.php?fid=11)
+---- Forum: HS Produkt (http://www.tabancatufek.com/forum2/forumdisplay.php?fid=54)
+---- Konu: Ağa'mızın Hırvat Malı Laylonu (/showthread.php?tid=699)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6

RE: Ağa'mızın Hırvat Malı Laylonu - ilksurfer - 18-09-2008

melihaga demiş ki:... bu silahı şu anki şekliyle başka bir marka üretseydi eminim herkes çok farklı bir gözle bakacaktı, ve herkes ne kadar mükemmel olduğunu söyleyecekti, ama millet olarak hala marka takıntısından kurtulamadık, tek silahım bu olsa asla yazmazdım ama çok daha pahalı ve marka silahlarım olduğu için yazıyorum, bu silah gerçekten alınabilecek bir tabanca......

Springfield XD aynisini yapiyor ve Amerikada en cok satan ikinci tabanca... Bence cok cok iyi bir silah...

[Resim: hs2000.jpg]
[Resim: hs-xd-3.jpg]

RE: Ağa'mızın Hırvat Malı Laylonu - kemal911 - 18-09-2008

Selamlar, HS 2000 ile 2 yılda 2450 adet atış yaptım. Toplam 6 kez boş kovanı çıkarmama şeklinde tutukluk yaptı. Her seferinde yaptığım incelemer sonucunda tutuklukların hepsinin atış seansının 50. fişeğinden sonra olduğunu (genelde 70-80 civarı), fişek yatağının aşırı derecede kurumlanmış olduğunu, silahı söküp fişek yatağına elle bir fişek yerleştirdiğimde hiç boşluk olmadığını ve bu dolu fişeği geri çıkarmanın güç olduğunu farkettim. Uzun lafı kısası silahın fişek yatağının toleransı oldukça az (dar) ve hafif bir yağ kalıntısı varlığında kurum yaparak dahada darldığını farkettim. Sorunu farkettikten sonra fişek yatağı ve namlunun temizlik sonrası yağlandıktan sonra çok sıkı bir şekilde kurulanması ve silahın bu şekilde saklanması metodunu kullandım. Bu metod ile son 1500- 1700? atışta hiçbir şekilde tutukluk sorunu yaşamadım.

RE: Ağa'mızın Hırvat Malı Laylonu - ceycey - 18-09-2008

Aramıza hoşgeldiniz Sn.Kemal911.HS 2000 için iyi bir uyarı yaptınız.Peki silah hakkında genel görüşünüz nedir?
Bir de nickinizde 911 geçiyor.Bir 1911'iniz mi var?

RE: Ağa'mızın Hırvat Malı Laylonu - kemal911 - 18-09-2008

Teşekkür ederim. 1911 arkadaşımın, John Browning'e saygımdan bir silah tutkunu olarak 1911!i kullandım. HS 2000 özellikle tetiğine alışıldığına bağımlılık yapma potansiyeli olaan bir silah. Ancak boyası çok iyi değil (benimki 2006 yılında alındı), kılıf bulmak zor (imkansız), Taşımak için fazla köşeli. Sanırım en iyi görev yeri ikinci silah ("back-up") olarak kullanılması. Selamlar

RE: Ağa'mızın Hırvat Malı Laylonu - melihaga - 18-09-2008

ilksurfer demiş ki:
melihaga demiş ki:... bu silahı şu anki şekliyle başka bir marka üretseydi eminim herkes çok farklı bir gözle bakacaktı, ve herkes ne kadar mükemmel olduğunu söyleyecekti, ama millet olarak hala marka takıntısından kurtulamadık, tek silahım bu olsa asla yazmazdım ama çok daha pahalı ve marka silahlarım olduğu için yazıyorum, bu silah gerçekten alınabilecek bir tabanca......

Springfield XD aynisini yapiyor ve Amerikada en cok satan ikinci tabanca... Bence cok cok iyi bir silah...

[Resim: hs2000.jpg]
[Resim: hs-xd-3.jpg]

Sn İlksurfer ülkemizede Springfield XD ismiyle gelse o zamanda çok farklı bakılırdı bu silaha, ama üzerinde HS2000 yazıyor ya o yüzden kötü...

RE: Ağa'mızın Hırvat Malı Laylonu - lupus - 18-09-2008

Arkadaşlar, aşağıda HS 2000 ile kısa bir enstantane görüyorsunuz;
Hedefler ve vuruşlar parlaklıktan dolayı görünmemiş Sad

[Resim: th_SL271157.jpg]
[Resim: th_SL271155.jpg]

RE: Ağa'mızın Hırvat Malı Laylonu - ekeke - 18-09-2008

LUPUS demiş ki:Arkadaşlar, aşağıda HS 2000 ile kısa bir enstantane görüyorsunuz;

[Resim: th_SL271157.jpg]

Sn Lupus,
Daha önce de yaptığım yorumu yapmak zorundayım...
Hiiç kusura bakmayın..
Alçaklar...Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin

Sevgiler

RE: Ağa'mızın Hırvat Malı Laylonu - melihaga - 19-09-2008

ekeke demiş ki:Sn Lupus,
Daha önce de yaptığım yorumu yapmak zorundayım...
Hiiç kusura bakmayın..
Alçaklar...Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin

ohhhh...Big Grin

Çatla emi....Big Grin Big Grin Big Grin

gelmek istediğinizi söyleseydiniz sizi götürürdüm kendimle...

RE: Ağa'mızın Hırvat Malı Laylonu - zorbey34 - 19-09-2008

Melihağa silahın hayırlı olsun, bir şey merak ediyorum, hedefler metalmiydi yoksa kağıt mı, mermilerin vurduğu yerden gelen metal sesi ne olabilir. Bu arada poligon da türkiye şartlarına göre güzelmiş.

RE: Ağa'mızın Hırvat Malı Laylonu - melihaga - 19-09-2008

zorbey34 demiş ki:Melihağa silahın hayırlı olsun, bir şey merak ediyorum, hedefler metalmiydi yoksa kağıt mı, mermilerin vurduğu yerden gelen metal sesi ne olabilir. Bu arada poligon da türkiye şartlarına göre güzelmiş.

Sağolun Sn Zorbey.
Hedefler kağıttı ama en arka kısımda, metal plakalar var, oraya çarpan mermi çekirdekleri bu sesi çıkartıyor...

poligonun tam görüntüsü burada yok ama gerçekten çok güzel bir poligon...

ayrıca o metalden sekme sesleri çok güzel oluyor ben sırf bu zevk için kulaklıksız atış yapıyorum, herkese tavsiye ederim, yolunuz o tarafa düşerse mutlaka ama mutlaka uğrayın...