TabancaTufek.com Silah Forum
Benelli M4 görüşleriniz.. - Yazdırılabilir Sürüm

+- TabancaTufek.com Silah Forum (http://www.tabancatufek.com/forum2)
+-- Forum: TÜFEKLER (/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Forum: Yivsiz Tüfekler (/forumdisplay.php?fid=15)
+---- Forum: Av Tüfekleri (/forumdisplay.php?fid=111)
+---- Konu: Benelli M4 görüşleriniz.. (/showthread.php?tid=6011)

RE: Benelli M4 görüşleriniz.. - Golden Horde - 12-06-2011 05:22 PM

Sn kotucenk,
Bende M3 s90 tactical var. Çok araştırdım ve bu kararı verdim. Size de tavsiye ederim. Şu ana kadar çok fazla fişek yakma fırsatım olmadı, ancak silahın son derece iyi planlanmış olduğunu söyleyebilirim. Yabancı yorumlarda da silahtan hep olumlu bahseder. Çift karakterli oluşu da ayrı bir özellik katıyor. İster pompalı, ister yarı otomatik kullanın ikisi de kolay bir kullanım sağlar.
Ancak, tüfek işinde yeni iseniz, ata neo 12 ile kinetike ucuz bir başlangıç yapar, yanına bir de yıldız superpoze aldınız mı, av için alt yapıyı tamamlamış sayılırsınız. Toplamda daha ucuza gelir. Eğer, güvenlik sağlama amacınız yok ise tabii.

Sn kotucenk,
Bende M3 s90 tactical var. Çok araştırdım ve bu kararı verdim. Size de tavsiye ederim. Şu ana kadar çok fazla fişek yakma fırsatım olmadı, ancak silahın son derece iyi planlanmış olduğunu söyleyebilirim. Yabancı yorumlarda da silahtan hep olumlu bahseder. Çift karakterli oluşu da ayrı bir özellik katıyor. İster pompalı, ister yarı otomatik kullanın ikisi de kolay bir kullanım sağlar.
Ancak, tüfek işinde yeni iseniz, ata neo 12 ile kinetike ucuz bir başlangıç yapar, yanına bir de yıldız superpoze aldınız mı, av için alt yapıyı tamamlamış sayılırsınız. Toplamda daha ucuza gelir. Eğer, güvenlik sağlama amacınız yok ise tabii.

RE: Benelli M4 görüşleriniz.. - kotucenk - 12-06-2011 08:26 PM

Sn. Golden Horde

Tüfek işinde yeniyim, atış yapıyordum ama dediğim gibi kendi tüfeğimle değil. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim benim bulunduğum yerde böyle şeyler enteresan olarak karşılanıyor. Benelli alma sebebim hani görüntüsü biraz CS Big Grin biraz da tabanca niyetine kullanmak 1 yıllık tabancam var poligona gitmek için takla atıyordum, kendi fişeklerimi başkasının tabancasıyla harcamak garipti. Tabancamı satmayı istemiyorum ama kullanamadıktan sonra bir anlamı yok Sad

Farklı markaları düşündüm ama gerek yok kademe kademe yükselirken tüfekten de soğurum Düzce işi bir tüfekle 50 fişek atamamıştım sürekli sorun çıkartıyordu. Bakımlı ve iyi tüfekler kullanmadım tamam emanet aletlerle iş yaptım ama yok yerli domates dışında birşey almam...

Pek av için kullanmayacağım hatta avlanmak aklımın ucunda bile yok maksat bol bol fişek yakmak Smile Tabancanın alıcısıyla sorun yaşamazsam en kısa zamanda M4 alıyorum.

Türkiye için satılan modeli hangisi gören biri bilgi verebilir mi?

[Resim: 1191470656_196f6c2d65.jpg]

[Resim: 5227785572_89f5b71179.jpg]

RE: Benelli M4 görüşleriniz.. - turan tactical - 12-06-2011 11:03 PM

Ah ah, şu M2'nin namlusu 46cm filan olsa da tadından yenmese keşke. Hem fiyatı da uygun Smile

RE: Benelli M4 görüşleriniz.. - Golden Horde - 12-06-2011 11:09 PM

Sn.kotucenk;
Benim gördüklerimin tamamına yakını birinci fotodakinin kamuflajlı olanı. Ben komando av'dan aldım. Benim bildiğim Komando av ve yazıcılar av iki ana distribütor. Ancak, silahı hiç olmadık bir yerde de bulabilirsiniz. Keza, bu silahın Türkiye'de sayısı az.

RE: Benelli M4 görüşleriniz.. - analyzer - 13-06-2011 01:20 AM

Sn.Golden Horde;Tüfeğinizin resimlerini bizimle paylaşırmısınız...

RE: Benelli M4 görüşleriniz.. - actionman - 13-06-2011 09:08 AM

Herkesin Benelli M4'e aşık olup, onu istemesi için kendi nedeni vardır elbette, benimki ise şöyle:
Her bulundurma ruhsatlı tabanca sahibi gibi ben de korkusuzca atışa götürebileceğim ve nakil edebileceğim bir yivsiz arıyorum. Böyle bir arayış içerisindeki kişinin Benelli tactical modellerin çekim alanına girmemesi zaten imkansız.
Pompalı tüfeğe laf söylersem dilim düğümlenir ama otomatik bana hep çok daha kullanışlı gelmiştir(Belki de kendimi rahata alıştırarak yanlış yapıyorum). Hem zaten Benelli'nin bu şühreti asıl yarı otomatiklerinden gelir, pompalı zaten yeterince güvenli bir sistem olduğu için Benelli bence pompalılarda çok da öne çıkamıyor. Demekki Benelli alınacaksa yarı otomatik alınmalı diye düşünüyorum, elde kaldı M2, M3 ve M4...
Bakıyorum ben beyin fırtınası yaparken fiyatlar da epey yükselmiş bu kadar ödedikten sonra neden en iyisi(M4) olmasın diyorum. Önceki sayfalara da bakılırsa bu düşünceler yanlız bana ait değil.
Allah hepimize, en kısa zamanda nasip etsin arkadaşlar.

Hele bir de teleskopik dipçikli olursa, tüpü de uzatıp kapasiteyi de 7+1 veya 8+1 yapabilirsem bir Türk silah sever olarak gözüm açık gitmem.
Saygılar.

RE: Benelli M4 görüşleriniz.. - blacksea - 13-06-2011 04:23 PM

Benelli M4 Telescopic dipçiği, Amerika'da bile 450 USD:

[Resim: lg0000009538_A_1295507384.jpg]

M4 ün aşırı pahalı fiyatına ve memlekette zor bulunmasına binaen, özellikle taktikal tüfeği y.oto düşünen arkadaşlara Remington 11-87 yi de incelemelerini öneririm. Slug namlu ile alınacak bir 11-87 nin 1800-1900 USD gibi bir fiyatı olacağını varsayarsak, böyle bir tüfeği ülkemizde satılmayan 11-87 Police modeline benzetmeye çalışmak opsiyonu değerlendirilebilinir.

Aşağı yukarı şöyle bir tüfek çıkar ortaya :

[Resim: remington_11-87_police.jpg]

Keyfe göre değişebilecek gerekli parçalar ve Amerika fiyatları :

Resimdeki dipçik : 124 USD
Synthetic el kundağı : 48 USD (Gelecek olan 11-87 ler synthetic olursa buna gerek kalmaz)
Askı kayışı montaj aparatı : 12 USD
Optik montajı için aparat : 40 USD
Taktik kurma kolu : 25 USD
Şarjör tüp uzatma (+3) : 43 USD

RE: Benelli M4 görüşleriniz.. - hotman - 20-01-2012 10:59 PM

Sn.Sem'in M2 ile ilgili açmış olduğu konu yine Benelli tutkumu depreştirdi.
Nedense elime alıp incelememe yakından bile görmeme rağmen gönlüm M3'te. Bir ara Benelli isteğini sonlandırmak için Supernova almaya gittim fakat pompalı sistemin pek bana göre olmadığını anladım.
Otomatiklerde de M4'ün gaz sistemli olduğunu biliyorum bu fark dışında M2, M3 ve M4'ü bir birlerinden ayıran farklar nelerdir? M2'yi tercih edenler neden M2'yi, M3'ü tercih edenler neden M3'ü, M4'ü tercih edenler neden M4'ü tercih ediyor?

RE: Benelli M4 görüşleriniz.. - blacksea - 21-01-2012 12:59 PM

Daha önce Benelli marka y.oto tüfek kullandım, tüfek av amaçlı idi ve çok hafif olması dışında kusursuzdu.

Sn hotman, ben bu bahsettiğiniz tüfeklerden birini alacak olsaydım (para faktörünü gözardı ediyorum) muhtemelen M4 alırdım, sebebi gazlı olması veya yankiler tarafından kullanılması değil sadece estetiği olurdu. Tüfek gerçekten karşısına geçip seyredilecek kadar güzel.

İkinci seçenek olarakta M2'yi düşünürdüm. Tabanca kabzeli olanı değilde normal Tactical olanını. M2 de mevcut olan rifled slug namluyu da ilerde akuple etmek imkanını da araştırırdım. Tabi bu konudaki anlamsız yasaklamaların kalkacağını da umut fakirin ekmeği şarkısıyla beraber ümit etmeye devam ederdim.

RE: Benelli M4 görüşleriniz.. - Semper Fidelis - 21-01-2012 05:32 PM

M2 ile M4 arasında gidip geliyorum. Hangisini alsam acep? Yok yok ben ikisinide alayım.Big Grin 2 tane Benelli'nizin olması!? Hayali bile güzel. Hepimize nasip olur umarım...

Not: Ohaa daha dün girdim yoktu M4'ün marine modeli çıkmış!
http://www.benelliusa.com/shotguns/benelli-m4.php