TabancaTufek.com Silah Forum
Benelli M4 görüşleriniz.. - Yazdırılabilir Sürüm

+- TabancaTufek.com Silah Forum (http://www.tabancatufek.com/forum2)
+-- Forum: TÜFEKLER (/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Forum: Yivsiz Tüfekler (/forumdisplay.php?fid=15)
+---- Forum: Av Tüfekleri (/forumdisplay.php?fid=111)
+---- Konu: Benelli M4 görüşleriniz.. (/showthread.php?tid=6011)

RE: Benelli M4 görüşleriniz.. - harun - 31-03-2012 02:40 AM

Katlanır dipçik ve tabanca tipi dipçik (tabanca kabzalı dipçik değil) toplam tüfek uzunluğunu azaltarak silahı gizlenebilir hale getirdiği için yasaklanmıştır. Teleskopik dipçik ise, vücut yapınız ve özellikle giydiğiniz techizata göre (kalın kaban, hücum/avcı yeleği vs) dipçik uzunluğunuz ayarlamaya yarar. Bu amaca hizmet eden teleskopik dipçikler yasak değil. Zaten o zaman şu meşhur "Doğan görünümlü Şahin" tüfeğimiz piyasada olmazdı.

RE: Benelli M4 görüşleriniz.. - sarp kılıç - 01-04-2012 12:55 AM

Çin ile mücadele mi ediyoruz ne?

RE: Benelli M4 görüşleriniz.. - baris - 06-04-2012 11:46 PM

(13-06-2011 04:23 PM)blacksea Yazdı:  Benelli M4 Telescopic dipçiği, Amerika'da bile 450 USD:

[Resim: lg0000009538_A_1295507384.jpg]

M4 ün aşırı pahalı fiyatına ve memlekette zor bulunmasına binaen, özellikle taktikal tüfeği y.oto düşünen arkadaşlara Remington 11-87 yi de incelemelerini öneririm. Slug namlu ile alınacak bir 11-87 nin 1800-1900 USD gibi bir fiyatı olacağını varsayarsak, böyle bir tüfeği ülkemizde satılmayan 11-87 Police modeline benzetmeye çalışmak opsiyonu değerlendirilebilinir.

Aşağı yukarı şöyle bir tüfek çıkar ortaya :

[Resim: remington_11-87_police.jpg]

Keyfe göre değişebilecek gerekli parçalar ve Amerika fiyatları :

Resimdeki dipçik : 124 USD
Synthetic el kundağı : 48 USD (Gelecek olan 11-87 ler synthetic olursa buna gerek kalmaz)
Askı kayışı montaj aparatı : 12 USD
Optik montajı için aparat : 40 USD
Taktik kurma kolu : 25 USD
Şarjör tüp uzatma (+3) : 43 USD

Bu arada fiyat güncelleyelim, orjinal Benelli M4 dipçiği Beretta Amerika sitesinde 139 dolar.
http://www.berettausa.com/products/benelli-m4-pistol-grip-stock/

Ayrıca herkes teleskopik takmaya karar verdiğinden dolayı ikinci elleri de 50 dolara bulunabiliyor.

Birileri çantaya iki üç tane atsa da biz de faydalansak. Smile

Saygılarımla.

RE: Benelli M4 görüşleriniz.. - LAMRETOEJ - 27-04-2012 05:21 PM

Sayın TT üyeleri oyuncaklarla uğraşmaktan sıkıldım...

Safire veda ettim gönlümün sultanı buldum...

M3 Super 90 Tactical ile M4 arasında gezindim durdum...

Benelli M4 Siyah.
-Teleskopik dipçik ve tabanca kabzası
-Tritium gez ve arpacık (ghost sights)

Budur diyorum. İzmirde benelli bulabileceğim bir av bayisi bilgisine sahip olan varsa paylaşmasını rica ederim. Yoksa Harun bey ile kontak kurmaya çalışacağım. Kişisel görüşüm 1 kere kaptırılacağım ama en azından torunuma kadar sirayet edebilecek güvenilir ve %100 çalışan bir platforma sahip olacağım...

Saygılarımla...

LAMRETOEJ

RE: Benelli M4 görüşleriniz.. - tirendaz - 27-04-2012 05:56 PM

Safir'den kurtulmanıza ayrı sevindim, M4'e ayrı sevindim. Smile
Güle güle kullanın sayın Lamretoej.
Saygılarımla

RE: Benelli M4 görüşleriniz.. - zoro - 29-04-2012 07:34 PM

Aslında biraz gecikmiş bir mesaj olacak. Aralık ayında aldığım M4 ün bir kaç fotoğrafını ekliyorum. Yaklaşık bir buçuk sene önce gönlüme düşmüştü M4. IDEF2011 de omuzlayınca da iyice bir yara açtı içimde doğrusu. Bütçeyi denkleyip tuttum Komando Av Balıkesir'in yolunu. Aralık ayının son günlerinde ellerinde kalan son M4 bana nasip oldu.
İlk yarı otomatik tecrübem olduğu için bir karşılaştırma yapamıyorum. Bu kadar methiyeye ve fiyata karşın karton kutu içerisinde 3 no şok ile gelmesi de sürpriz oldu açıkçası. Beratta silindir şoku buldular biraz aramayla. Malesef yoğun seyahat programı ve çocukların haftasonu kurs programları nedeniyle fotoğraf çektiğim gün dışında atış şansım olmadı.
Mayıs ayındaki Istanbul ve Münih fuarlarını atlattıktan sonra bir hafta sonu Çiçekli poligonuna gitmeyi planlıyorum. M4 yolu gözleyen tüm forumdaşların sevdiklerine kavuşmaları dileklerimle.

[Resim: smestre028.jpg]
[Resim: smestre027.jpg]
[Resim: smestre026.jpg]
[Resim: smestre024.jpg]

RE: Benelli M4 görüşleriniz.. - 6patlar - 29-04-2012 08:31 PM

Sn.Zoro tüfeğinizi güzel günlerde kullanın, muhteşem görünüyor.

RE: Benelli M4 görüşleriniz.. - sarp kılıç - 29-04-2012 11:21 PM

Sn.Zoro hayırlı olsun.

RE: Benelli M4 görüşleriniz.. - LAMRETOEJ - 30-04-2012 09:21 AM

Sn Zoro eğer izmir ili sınırları içerisindeyseniz çiçekliköy poligonunda gittiğiniz günü ve saati haber vericek olursanız tüfeğinizi incelemek ve değerlendirmek isterim çünkü M3 ve M4 arasında kararsızlık yaşıyorum.

Saygılarımla...

LAMRETOEJ

RE: Benelli M4 görüşleriniz.. - ozkanx7 - 30-04-2012 09:28 AM

Hayırlı olsun Sn. zoro tüfeğinizi keyifle kullanın, atış videonuzu ve değerlendirmenizi'de bekliyoruz. Saygılar..