TabancaTufek.com Silah Forum
Walther P88 Fiyatı ? - Yazdırılabilir Sürüm

+- TabancaTufek.com Silah Forum (http://www.tabancatufek.com/forum2)
+-- Forum: TABANCALAR (http://www.tabancatufek.com/forum2/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Yarı Otomatik Tabancalar (http://www.tabancatufek.com/forum2/forumdisplay.php?fid=11)
+---- Forum: Walther (http://www.tabancatufek.com/forum2/forumdisplay.php?fid=46)
+---- Konu: Walther P88 Fiyatı ? (/showthread.php?tid=4879)

Sayfalar: 1 2 3 4 5

Walther P88 Fiyatı ? - tuna - 08-06-2010

ceycey demiş ki:Bunlar da P 88.
[Resim: p88cws7.jpg]

[Resim: waltherp88sf3160220bi4.jpg]

Soru: Hangi tabancayı anımsattı?

Öncelikle iyi sohbetler!
Üst düzey emekli bir bürokrat abimizin 95 model Walther P 88 Compact bir tabancasına talip oldum. Kendisinin bu tabancanın bedeline ihtiyacı olmamakla birlikte tabancanın bedelinin tayinini tarafıma bırakması beni artı bir sorumluluğa itti ve bu sebeple sizlere danışma gereği duydum. Birkaç gün içerisinde cevap ile bedelini söylemem gerektiğinden yardımlarınıza ihtiyaç duymaktayım. Çıplak gözle gözlemlediğim tabancanın çok küçük denilebilecek bir iki sıyrığı hariç (boyayı kaldırmamış) herhangi bir ayıbı yok.
Sayın Lupus ve Sayın Ceyceyözellikle (görmemenize rağmen) fiyat konusundaki önerilerinizden faydalanmak istiyorum. P 88 Compact ile ilgili bir de konu açarsanız sevinirim. Şimdiden müteşekkirim.
Selam ve Saygıyla...

RE: Walther P88 Fiyatı ? - Red Kit - 08-06-2010

Sn.tuna

Sorunuzun cevaplanmasına acil ihtiyacınız olduğu çok açık ama sanki bu tavrınız bu cevabı hemen öğrenip bir daha foruma uğramayacak gibi bir izlenim yaratıyor. Sanırım silahın fiyatını şu şekilde öğrenebilirsiniz:

Bir silahçıya gidip aynı silahı kaça satar onu öğrenin...
Sonra da başka bir silahçıdan o silahı kaça alacağını öğrenin...
İki fiyatın arasındaki bir fiyat uygun fiyattır.

Not: Sn.lupus, sizin daha önce farklı bir üyeye vermiş olduğunuz bu tavsiyeyi izin almadan kullanmış bulundum. Umarım sakıncası yoktur.

Saygılarımla...

RE: Walther P88 Fiyatı ? - tuna - 08-06-2010

Sn. Red Kit!

Soruma bu hızla yanıt vermeniz beni çok memnun etti. Ancak görevli olarak bulunduğum yer maalesef bir çok şeyden mahrum bir bölge. Bu sebeple görmediğiniz bir silaha bedel biçmek için yürüttüğünüz etkileyici düz mantığı maalesef uygulayamayacağım. Sad

Yazımı tekrar okuduğumda sizin de belirttiğiniz üzere sanki bir daha foruma uğramayacakmış gibi bende de bir kaptı-kaçtı havası uyandırdı ancak; keyifle ve severek takip ettiğimi ve etmeye devam edeceğimi bilmenizi isterim.

Netice itibariyle bu tabancaya bir fiyat teklifinde bulunmam gerekiyor. Kabaca bir fiyat aralığı verilmesi gerekse fiyat ne görünür merak ediyorum.

Cevap yine bu hızla mı gelir diye de merak etmiyor da değilim hani Smile)

Selam ve Saygıyla...

RE: Walther P88 Fiyatı ? - cihan54 - 08-06-2010

tuna demiş ki:Sn. Red Kit!
Netice itibariyle bu tabancaya bir fiyat teklifinde bulunmam gerekiyor. Kabaca bir fiyat aralığı verilmesi gerekse fiyat ne görünür merak ediyorum.

Sn.tuna! Silah hakkında fikir sahibi değilim, bilmediğim tanımadığım bir silah hakkında fiyat söylemek çok zor. Alıcı ve satıcının ihtiyac durumu da fiyatı etkileyen faktörlerden biridir. Fakat nacizane fikrim; Bu silahtan ilham alınan zigana modelleri mkek'de 2000 tl ve üzerindeki fiyatlardan alıcı buluyorsa, özellik ve kapasite bakımından eksikliği bulunmayan, adı ve kalitesi ''Walther'' olan, temiz ve orjinal bir silahın (kabaca) 2000 - 2500 tl'den aşağı olmayacağını düşünüyorum.
Saygılarımla.

RE: Walther P88 Fiyatı ? - berkeley - 08-06-2010

3500-4000 tl civarı verilebilir, 2500 tl ancak dost işi olur. Elbette görüşlerim bir uzman görüşü değil zaten piyasada kaptırmasyon olarak bile hiç rastlamadım.

RE: Walther P88 Fiyatı ? - tokoglu - 08-06-2010

Walther p88 yanlış bilmiyorsam üretimi durdurulmuş silahlardan.MKEK de satıldığı dönemde yaklaşık 2000$ dan satıldı diye hatırlıyorum.Temiz ve iyi durumda ise 2500-3000 tl arası bir fiyata alınabilir yedek şarjörü yoksa bulma şansınızın da az olduğunu belirtmekte yarar görüyorum...Taşımak için ebatları ve ağırlığı itibarı ile normal ölçülerde olmasına rağmen; atışının pek keyifli olduğunu şahsım adına söylemem mümkün değil ,hedefde dağılımı muadili bir çok modelden aşağıda (üç dört arkadaş sırayla attık aramızda atışı vasatın üstünde olan arkadaşlar da olmasına rağmen pek isabetli atışlar yapamamıştık)...syglr.

RE: Walther P88 Fiyatı ? - lupus - 08-06-2010

Sn.tuna, bir silahın piyasa fiyatını, ama özellikle de Walther P88 C gibi kupon silahların piyasa fiyatını daha çok talep belirler. İkinci elde aracılık yapan satıcılar tarafından çok farklı, hatta bazen de afaki fiyatlar istenmekle beraber, Sn.tokoğlu' nun belirttiği gibi çok temiz ve iyi durumda, kutusu ve yanında yedek şarjörü de olan bir P88 Compact için ödenecek 3000 TL ' lik rakamın makul olduğunu düşünüyorum. Ancak silahın kutusu, özelliklede yedek şarjörü yoksa, 2500 TL ödenebilecek en üst limittir.

Sayın Lupus,
Sayın Berkeley,
Sayın Cihan54,
Sayın Red Kit
ve
Sayın Tokoğlu!

Öncelikle verdiğiniz bu aydınlatıcı bilgiler için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Görüş, yorum, gözlem ve tecrübelerinizin fiyatı belirlememe, satın alıp-almamama fazlasıyla yardımcı olacağından emin olabilirsiniz. Umarım "aldığımda" fotoğraflarını paylaşır, görüşlerinize sunarım.

Bir aksilik çıkmazsa, bu ayın sonunda ya da Temmuz ayının başlarında uzun zamandır belimde yeri hazır olan P 99 AS'me kavuşacağım.

Son cümleme ithafen...

10 yıldır birlikte olduğum İtalyan kadim dostum Beretta FS 92 ! "Senden vazgeçmiş değilim."

RE: Walther P88 Fiyatı ? - faust - 09-10-2010

tokoglu demiş ki:Walther p88 yanlış bilmiyorsam üretimi durdurulmuş silahlardan.MKEK de satıldığı dönemde yaklaşık 2000$ dan satıldı diye hatırlıyorum.Temiz ve iyi durumda ise 2500-3000 tl arası bir fiyata alınabilir yedek şarjörü yoksa bulma şansınızın da az olduğunu belirtmekte yarar görüyorum...Taşımak için ebatları ve ağırlığı itibarı ile normal ölçülerde olmasına rağmen; atışının pek keyifli olduğunu şahsım adına söylemem mümkün değil ,hedefde dağılımı muadili bir çok modelden aşağıda (üç dört arkadaş sırayla attık aramızda atışı vasatın üstünde olan arkadaşlar da olmasına rağmen pek isabetli atışlar yapamamıştık)...syglr.

Sn Tokoğlu

P88 'in atışının pek keyifli olmadığını söylemişsiniz ama özellikle p88 in en iddalı olduğu konuların başındada atış hassasiyeti gelmektedir. Sanırım yaşadığınız bu deneyim kullanılan silaha bağlı münferit -istisnai- bir durumdu.

Saygılar