TabancaTufek.com Silah Forum
HANGİ SİLAHI ALMALIYIM... - Yazdırılabilir Sürüm

+- TabancaTufek.com Silah Forum (http://www.tabancatufek.com/forum2)
+-- Forum: GENEL (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Genel Silah Sohbetleri (/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu: HANGİ SİLAHI ALMALIYIM... (/showthread.php?tid=3930)

1 2 3 4 5 6

HANGİ SİLAHI ALMALIYIM... - speedyboy55 - 18-01-2010 04:14 PM

Tüm forum üyelerine selamlar saygılar. Foruma yeni katıldım ve herkesin birbirine yardımcı olduğunu gördüm. Bende bir danışayım istedim. Yeni bir silah alacağım fakat bir türlü karar veremiyorum. silahın görünümü benim için çok önemli yani heybetli ve yakışıklı olacak. SmileSmile

Topluda seçeneklerim:
Smıth Wesson 686- 6" veya 629- 6" light hunter
Colt Python 6"

Şarjörlüde seçeneklerim:
Beretta Algımec kondansatorlu silahlr hoşuma gidiyor
Beretta F-92 İNOXS
DESERT EAGLE 357 magnum
HECKLER KOCH Mark 23
PARA ORDNANCE P 18
SIG SAUER P 226 S

Elinde bu silahlardan bulunanlar yazarsa çok memnun olurum.

RE: HANGİ SİLAHI ALMALIYIM... - turan tactical - 18-01-2010 04:21 PM

speedyboy55 Yazdı:Tüm forum üyelerine selamlar saygılar. Foruma yeni katıldım ve herkesin birbirine yardımcı olduğunu gördüm. Bende bir danışayım istedim. Yeni bir silah alacağım fakat bir türlü karar veremiyorum. silahın görünümü benim için çok önemli yani heybetli ve yakışıklı olacak. SmileSmile

Topluda seçeneklerim:
Smıth Wesson 686- 6" veya 629- 6" light hunter
Colt Python 6"

Şarjörlüde seçeneklerim:
Beretta Algımec kondansatorlu silahlr hoşuma gidiyor
Beretta F-92 İNOXS
DESERT EAGLE 357 magnum
HECKLER KOCH Mark 23
PARA ORDNANCE P 18
SIG SAUER P 226 S

Elinde bu silahlardan bulunanlar yazarsa çok memnun olurum.
Sn.speedyboy55,
Öncelikle hoşgeldiniz, sefa getirdiniz.
Size önereceğim en güzel silah, bir hafta boyunca dikkatlice okunmuş bir tabancatufek.com forumdur.
Saygılar,
TT

RE: HANGİ SİLAHI ALMALIYIM... - BayLu - 18-01-2010 04:38 PM

Doyurucu bir cevap.Smile

RE: HANGİ SİLAHI ALMALIYIM... - L@stmohik@n - 18-01-2010 05:30 PM

Bence hafta yeterli olmaya bilir zira detaylar oldukça fazla...

Saygılar...

RE: HANGİ SİLAHI ALMALIYIM... - speedyboy55 - 18-01-2010 05:47 PM

Çok yardımcı oldunuz Sn. L@stmohik@n, Sn. BayLu ve Sn. Turan tactical

RE: HANGİ SİLAHI ALMALIYIM... - syılmaz - 18-01-2010 06:03 PM

Sn. Speedyboy55 hemen hevesiniz kırılmasınSmile , forumu dikkatli incelersiniz ülkemizde bulunabilecek bütün tabancaların çok detaylı şekilde incelendiğini, karşılaştırmalarının yapıldığını ve kullanıcı yorumlarının olduğunu göreceksiniz, hal böyle olunca forum üyeleri haklı olarak sizin açtığınız gibi konuları konuşmanın gereksiz zaman ve emek kaybı olduğunu düşünüyor. İncelediğiniz bir silahta aklınıza takılan bir konu, yaşadığınız bir problem olursa ilgili başlık altında sormaktan çekinmeyin zira forum üyeleri 'veriye' dayalı sohbetleri daha çok seviyor.
Saygılar.

RE: HANGİ SİLAHI ALMALIYIM... - turan tactical - 18-01-2010 06:40 PM

Sn.Speedboy55,
Bir silahın kalibresini, ele uyumunu, taşıma pozisyonunu, kullanım sitilini, cebinizdeki paraya kıyasını, ağırlığını, performansını, kalitesini belirleyecek ve almaya karar verecek kişi sizsiniz.
Yazdığınız silahlar için sizi tanımadan etmeden, kim olduğunuzu, ne olduğunuzu bilmeden yorum yapmamızı istemeniz gerçekten çok absürd, ama lütfen kızmayın, başkası olsa "Hacım Emmoğlu marka 23mm al, deli sesi var, çoh heybetli hacım" derdi.
Ama burada maalesef bu tür tavsiyeleri duymayacağınız gibi, hiç kimsenin "en iyi silah budur" demeyeceğini de biliniz.
Silahı siz inceleyecek, siz test edecek, alıp almayacağınıza siz karar vereceksiniz.
Yoksa manava gidip de değerli stand görevlisi, sizce ben karpuz mu, elma mı, yoksa greyfurt mu almalıyım derseniz aranızda sessizce geçen bakışmalara maruz kalırsınız.
Hele bir de siz yakışıklı silah kavramını ortaya koymuşsunuz ki bunu hala anlamamışımdır, nedir yakışıklı? Silahın narin olması mı? Büyük, altın kaplamalı, gravürlü dantelli olması mı?
Yoksa iş arkadaşlarınızla ya da aynı sosyo ekonomik tabakadaki insanlarla bir araya geldiğinizde "Böğv bu ne acayip bişe, kaç bin dolar verdin?" dedirtecek birşey mi?
Dediğim gibi, bütün bunlar ise bile yine kara size ait, belki de bizim çapımızın yetmediği silahlara erişme rahatlığına sahipsinizdir kim bilir? O yüzden silahlar hakkında şu ana kadar yazılmış olanlar arasından sizin için artı/eksi olan konuları çıkarıp değerlendirmeyi ve en iyi çıkarımı sizin yapmanız gerekir.
Saygılar,
TT

RE: HANGİ SİLAHI ALMALIYIM... - syılmaz - 18-01-2010 06:44 PM

turan tactical Yazdı:Yoksa manava gidip de değerli stand görevlisi, sizce ben karpuz mu, elma mı, yoksa greyfurt mu almalıyım derseniz aranızda sessizce geçen bakışmalara maruz kalırsınız.

Smile +1

RE: HANGİ SİLAHI ALMALIYIM... - speedyboy55 - 18-01-2010 06:52 PM

Şimdi oldu Sn Üstad turan tactical açıklamalarınız mest etti beni.Başta direk öyle bir yazı yazınca forumda yeni olduğum için alay edilmiş gibi hissettim kendimi. Dediğim gibi kararsızlıklar içindeyim ondan foruma başvurdum. Tabiki diğer ilgili yazıları inceliyorum bu arada böyle bir konu açayım dedim extra yardım için. Ama son mesajınız bana inanın yardımcı oldu. Çok teşekkürler.
Bu arada yakışıklı derken tabiki insanların zevkleri farklıdır. Ama aradığım silah ele geleck sizinde dediğiniz gibi başkası gördüğünde vay be bu ne böyle diyecek tarzdan olacak. Sağolun . Saygılar

RE: HANGİ SİLAHI ALMALIYIM... - turan tactical - 18-01-2010 07:05 PM

speedyboy55 Yazdı:Şimdi oldu Sn Üstad turan tactical açıklamalarınız mest etti beni.Başta direk öyle bir yazı yazınca forumda yeni olduğum için alay edilmiş gibi hissettim kendimi. Dediğim gibi kararsızlıklar içindeyim ondan foruma başvurdum. Tabiki diğer ilgili yazıları inceliyorum bu arada böyle bir konu açayım dedim extra yardım için. Ama son mesajınız bana inanın yardımcı oldu. Çok teşekkürler.
Bu arada yakışıklı derken tabiki insanların zevkleri farklıdır. Ama aradığım silah ele geleck sizinde dediğiniz gibi başkası gördüğünde vay be bu ne böyle diyecek tarzdan olacak. Sağolun . Saygılar

Yahu Speedboy55,
Ben onları elbette yardımcı olmak için yazdım ama son bölümde maalesef hicvetmiştim Smile
Ben silahları birer gösteriş aracı, statü simgesi olarak göremediğim için en azından kendi adıma bir tavsiyede bulunamayacağım.
Bunun yerine bozdurduğumde elime para geçirecek değerli taş ve metalleri tercih ederim Smile
Saygılar,
TT