TabancaTufek.com Silah Forum
MKE mermiden bıktım artık - Yazdırılabilir Sürüm

+- TabancaTufek.com Silah Forum (http://www.tabancatufek.com/forum2)
+-- Forum: GENEL (http://www.tabancatufek.com/forum2/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Mühimmat (http://www.tabancatufek.com/forum2/forumdisplay.php?fid=79)
+--- Konu: MKE mermiden bıktım artık (/showthread.php?tid=15472)

Sayfalar: 1 2 3

MKE mermiden bıktım artık - hanifigltkn - 20-11-2020

Sevgili üstatlar

Forumda arattım ama bulamadım. Varsa, görmediysem şimdiden özür dilerim.
Son Aldığım 1000 adet mermilerimin sonuna geliyorum. 2020 bitmeden 1000 mermi hakkımıda alıcam bu hafta.Lakin artık MKE nin mermilerinden gına geldi. Bazen bir şarjörde 1 tane bazende 3-4 tane patlamıyor. Tekrar namluya koyduğumda patlıyor. Ama gerçeketen çok can sıkıcı bir hal almaya başladı. Arkadaşlarla beraber gittiğimizde alay konusu olmaya başladım. Birde Glock tutukluk yapmaz diyordun diye alay ediliyorum.
Yeni alacağım 1000 merminin 500 adetini Sarsılmaz 500 adetini yeni çıkan Turanlardanmı alsam diye düşünüyorum ama çok geri bildirimi olmadığı için cesaret edemiyorum. Tavsiyelerinize açığım. Saygılar...

RE: MKE mermiden bıktım artık - Shepherd - 20-11-2020

Fotoğraf video paylaşabilir misiniz?

RE: MKE mermiden bıktım artık - hanifigltkn - 20-11-2020

Malesef foto-video hiç
Çekmedim.

RE: MKE mermiden bıktım artık - Sabri - 20-11-2020

Kabahat fişekte mi?  Tabancada mı?  Acaba?

RE: MKE mermiden bıktım artık - wildeagle - 20-11-2020

(20-11-2020, 05:51 PM)hanifigltkn demiş ki: Sevgili üstatlar

Son Aldığım 1000 adet mermilerimin sonuna geliyorum. 2020 bitmeden 1000 mermi hakkımıda alıcam bu hafta.Lakin artık MKE nin mermilerinden gına geldi. Bazen bir şarjörde 1 tane bazende 3-4 tane patlamıyor. Tekrar namluya koyduğumda patlıyor. Ama gerçeketen çok can sıkıcı bir hal almaya başladı. Arkadaşlarla beraber gittiğimizde alay konusu olmaya başladım. Birde Glock tutukluk yapmaz diyordun diye alay ediliyorum.
Yeni alacağım 1000 merminin 500 adetini Sarsılmaz 500 adetini yeni çıkan Turanlardanmı alsam diye düşünüyorum ama çok geri bildirimi olmadığı için cesaret edemiyorum. Tavsiyelerinize açığım. Saygılar...

Sn.hanifigltkn

Son aldığım 400 adet  parabellum   merminin 150 tanesini kullandım ve hiç sorunla karşılaşmadım.ASP Poligondaki hocaların tavsiyesi üzerine almıştım ve oradaki mermilerlede atış yaptığımda da hiç sıkıntı yaşamadım.100 adet sarsılmaz mermimde var ama henüz atış yapmadım.MKE mermileriyle ilgili bende sizinle aynı fikirdeyim ve bir süre uzak durmaya niyetliyim.

Saygılar.

RE: MKE mermiden bıktım artık - Sabri - 20-11-2020

RE: MKE mermiden bıktım artık - Kara45 - 20-11-2020

Öncelikle geçmiş olsun, klasik iğne ateşlemeli tabanca sorunsalı, belki onlarcasına yerli yabancı her markada bulunduğum av bayiinde şahit olduk. Tutukluk yapmaz denen Glock'lar da buna dahildi. MKE kapsülleri sert yapıda problem bu yüzden. Gözünü sevdiğimin horoz ateşleme sistemi ne varsa patlatır, biraz eski kafa yapısıyla düşünüyor olabilirim ama, dünyanın en iyi tabancasını yaptık, namlusuna kuş konuyor deseler yinede iğne ateşlemeli silah almam, aldırtmam çevreme.

Yarın Allah korusun kötü bir günde veya zamanda mühimmat seçen bir silah ile işim olmaz. İcabında el dolumu bile atması lazım her koşulda çalışması lazım bir silahın.

Saygılarımla.

RE: MKE mermiden bıktım artık - blacksea - 20-11-2020

(20-11-2020, 05:51 PM)hanifigltkn demiş ki: Sevgili üstatlar

Glock 19 Gen4 mü tabancanız?

Diğer marka mermilerle hiç tutukluk yapmıyor mu, yoksa oran olarak azalıp sorun yapmaya devam ediyor mu?

Silahta herhangi bir parça değişimi yapılmış mıdır? İğne yayı, konnektör, tetik yayında değişim yapılmış mıdır?

İğne yayı beyaz mı, kırmızı mı?

MKEK mermilerinin son partilerinin durumundan bir haberim yok ancak şarjörde 1-4 arası patlatmama çok yüksek. Naçizane önerim diğer markalar ile en azından daha eski MKEK mermileri ile denemek. Bence tabancada bir sorun olabilir.

Saygılar

RE: MKE mermiden bıktım artık - mercator - 21-11-2020

Şahsen özkursanla hiç bir sorun yaşamadım tavsiye ederim. MKE ve sterlingle bahsettiğiniz sorunu bende yaşamıştım.

RE: MKE mermiden bıktım artık - Sabri - 21-11-2020

(20-11-2020, 05:51 PM)hanifigltkn demiş ki: Bazen bir şarjörde 1 tane bazende 3-4 tane patlamıyor. Tekrar namluya koyduğumda patlıyor. 

Sn. hanifigltkn,

Üstteki mesajlarım biraz subliminal olmuş. Açık yazayım. Eğer silahınız her şarjörde 1-4 arası mermi patlatmıyor, tekrar namluya sürdüğünüzde patlıyorsa, sorunu fişekten önce tabancanızda arayın. Evet, diğer üstadların da yazdığı gibi MKE mermileri biraz sert kapsüllüdür, Glock'larda sorun yaratabiliyor.

Tavsiyem bir poligona gidip, değişik marka mermilerle test atışı yapın. Eğer onlarda da sorun oluyorsa, yukarıdaki videoda Sn. Ortaç üstadın da bahsettiği gibi iğne yayınızı daha sert bir yay ile değiştirin.

Saygılar