TabancaTufek.com Silah Forum
Tabanca Tasima Dilekce Ornegi Talebi - Yazdırılabilir Sürüm

+- TabancaTufek.com Silah Forum (http://www.tabancatufek.com/forum2)
+-- Forum: DİĞER BİLGİLER (http://www.tabancatufek.com/forum2/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Forum: Hukuk Bölümü / Yasal İşlemler (http://www.tabancatufek.com/forum2/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Konu: Tabanca Tasima Dilekce Ornegi Talebi (/showthread.php?tid=15061)

Tabanca Tasima Dilekce Ornegi Talebi - zeda3000 - 09-03-2019

Silah tasima ruhsati icin bu hafta EGM ye basvuruda bulunacagim. Basvuru cesidim Gelirler Vergisi kapsaminda olacak , buna uygun uygun bir dille yazilmis dilekce ornegi bulamadim. Bilen , yada elinde olan linkini paylasabilirmi rica etsem? Tesekkurler

RE: Tabanca Tasima Dilekce Ornegi Talebi - Yasin06 - 09-03-2019

Sn. zeda,

Türkçe seçeneği olmayan tablet, klavye veya telefon kaldı mı bilmiyorum; yoksa da indirip cihazınıza kuruverin bir zahmet. Dikkat ederseniz burada sizden başka yabancı klavye ile yazı yazan yok. Noktalama işaretlerini bile doğru kullanmaya özen gösterdiğimiz bu flatformda yazılarınız çok abest duruyor.

Sorunuzun cevabı ise EGM de her türlü dilekçe örneğini size verirler gidince.

RE: Tabanca Tasima Dilekce Ornegi Talebi - zeda3000 - 09-03-2019

Sn. yasin06 isim geregi turkce klavye kullanma yada kurma sansim yok. Turkce klavyesi olmayan veya Turkce yazilim kullanmayan bu forumda yazi yazamaz kelimeleri net bir sekilde yazilmis ise , bir zahmet Yonetim benim ile irtibata gecsin uyeligimi kapatalim. Bana hava hos. Bir forum icin tum sistemi degistirecek degilim.

Bir zahmet kelimesi ile biraz had asiliyor. Saygi cervesinde konusmasini hatirlatmak istiyorum.

Sorumun cevabi olarak EGM de boyle bir dilekce yok. Yeni gorustum.

RE: Tabanca Tasima Dilekce Ornegi Talebi - Koca - 10-03-2019

Sayın Zeda3000,

Bildiğim kadarı ile ruhsat talep dilekçeleri ruhsatın taşıma ve ya bulundurma olmasına göre değişmiyor.
Değişen nokta silahı ikinci el devir almak ile MKE üzerinden yeni bir silah almak için verilen dilekçelerde.
Her iki durum için dilekçe örnekleri aşağıdaki ikinci el ilan sitesinin mevzuat bölümünde var.

https:// silahalimsatim/mevzuat/

Dilekçe örneklerine ulaşmak için üye olmanız gerekiyor sanırım.

Saygılarımla,

RE: Tabanca Tasima Dilekce Ornegi Talebi - mimaslan - 11-03-2019

Sn Zeda3000;

Gelirler vergisini yıllık beyan edilen kazanç olarak düşünerek bu örneği paylaşıyorum. İlgili yönetmeliğin 9. maddesinde gelir nedeniyle alınacak ruhsat H bendinde açıklanmış.Bu örneği kullanabilirsiniz.

Dilekçe örneği:

Bağlı bulunduğunuz şehrin VALİLİK MAKAMINA

MKE Kurumundan 1 adet yeni silah alabilmem için adıma silah satın alma belgesi düzenlenmesi, .......... işiyle uğraştığımdan yönetmeliğin 9.maddesinin ...H... bendine istinaden, bu silah için adıma silah taşıma ruhsatı verilmesi hususunu; 
Arz ederim. (Tarih) 

Adres:      :       
Adı Soyadı  :
     İmza :
Tel : 

H bendinin açıklaması bu şekilde;

(h) Yıllık Satış Tutarı (Ciro)

Dilekçe ile birlikte gerekli belgeler ;

- İşyeri açma ve çalışma ruhsatı (İşyeri açma ve çalışma ruhsatına tabi olunmaması halinde buna ilişkin belge ve işletme/faaliyet izin belgesi) fotokopisi,(Noter Tasdikli)
    -Mükellefiyeti ve yıllık satış tutarını (ciro) gösterir vergi dairesi yazısı (Serbest bölge veya başka bir nedenle vergiye tabi olunmaması halinde yeminli mali müşavir yazısı),
    - Şahsın durumunu, şirketse yönetici ve ortaklarını gösteren Ticaret Sicil Müdürlüğü yazısı,
    -  Oda kayıt belgesi.

Emniyete gittiğinizde , Sn Yasin06' nında belirttiği gibi silah ruhsat şube personeli size yardımcı olur. Memurların direktifleri ile bir dilekçede yazabilirsiniz.Bazen nette hazır bulunan dilekçeleri uygun görmeyip kendileri sıfırdan yazdırabiliyorlar.

(Mesajı daha önce göndermeye çalıştım fakat diğer forumdaşlarında karşılaştığı copy-paste durumunda mesajının yollanamaması hatasını aldım. Sn. Sabri ve Sn. KıraçAta'ya çözümleri için buradan ayrıca teşekkür ederim)

RE: Tabanca Tasima Dilekce Ornegi Talebi - karabasan - 11-03-2019

Sayın zeda3000, öncelikle taşıma başvurunuz hayırlı olsun. Fakat vakti zamanında; yapılan yazım hatalarından ötürü, bir çok üye ağır eleştiriler aldı. Hatta ben dahil bir çok üye, bu sebepten sıkı bir okuyucu oldu. Bu yapılan, doğrudur veya yanlıştır bu tartışılır. Size bu konu hatırlatılırken, kullanılan üslup ta tartışılır, haklısınız. Fakat forum, bizler için kıymetli. Konulan kurallar da, bu kıymetin değerini artırıyor. Siz de, bu şekilde bakıyorsanız bu duruma; lütfen biraz daha sabır ve dikkat.

Saygılarımla.