TabancaTufek.com Silah Forum
Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII - Yazdırılabilir Sürüm

+- TabancaTufek.com Silah Forum (http://www.tabancatufek.com/forum2)
+-- Forum: ATEŞSİZ SİLAHLAR ve BIÇAKLAR (http://www.tabancatufek.com/forum2/forumdisplay.php?fid=133)
+--- Forum: Ateşsiz Silahlar ve Bıçaklar (http://www.tabancatufek.com/forum2/forumdisplay.php?fid=89)
+--- Konu: Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII (/showthread.php?tid=12444)

RE: Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII - GullyFoyle - 12-07-2016

Hediye çekiydi, puandı derken bir baktım almışım. Aslında cold steel bird and trout varken düşünmüyordum bunu lakin 360 derece dönebilen bel klipsi cezbetti. Takım elbise ile daha rahat taşınabiliyor. cold steel bird and trout savunma manevraları için daha ergonomik ama gündelik işler için tam tersi bir durumda. Instinct Mini 'yi 2mm paracord ile serçe ve baş parmağımın girebileceği bir düzenek yapacağım sanırım. Böylece bird and trout gibi bir halka elde edebileceğim. Hatta daha az hacimli olsun diye instagramdan takip ettiğim biri var kydex kılıf yapıyor, 2/3ü kılıfta kalacak sekilde yedek kılıf düsündüm. Vakit bulursam tabi : )

SOG Instinct Mini

[Resim: P_20160712_161456_zpscjbtfw5v.jpg]

Saygılarımla

RE: Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII - sparus - 12-07-2016

Yeni bitirdiğim bir bıçak daha. Çelik, karbon çeliği; 4 mm. Yüzey, nitrik asitle karartılıp taşlandı. Kabzede, el yapımı yeşil-siyah canvas mikarta kullanıldı. Kabze yüzeyinde düzensiz girinti çıkıntılar yaparak tutuşu arttırdım. Liner, mikrofiber temizlik bezinden yapıldı. Tesadüfen tam istediğim rengi yakaladım Smile Pimler, 5 mm paslanmaz.
Bıçağın modeli tamamen bana ait değil, nette bulduğum (nerede bulduğumu hatırlamıyorum) bir modeli kendimce hafif değiştirdim.

[Resim: 20160712_134044.jpg]

[Resim: 20160712_134001.jpg]

RE: Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII - karabasan - 12-07-2016

Ruhu olan bir bıçak. Ellerinize saglık.

Saygılarımla.

RE: Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII - karabasan - 12-07-2016

İkisi de artık benimle olmasa da, anıları var.
[img][Resim: DSC02275_zpsbd31e6f5.jpg][/img]

RE: Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII - dr.kara - 14-07-2016

Sayın Türkmenoğlu'dan aldığım 8 ve 10 Nolu OpinellerSmile
[Resim: DSC_0147_zps3guantkb.jpg]

[Resim: DSC_0148_zpsjb6kqk26.jpg]

RE: Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII - KnifeLover - 15-07-2016

RE: Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII - GullyFoyle - 15-07-2016

Sn. KnifeLover
Geçmiş olsun öncelikle. Evvelden konuşulmuştur belki, her ne kadar videolarınızda kapalı konumda olsalar da, assisted mekanizmalı bıçakların saklanırken açık olarak tutulması fikrine ne diyorsunuz?
Saygılarımla.

RE: Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII - KnifeLover - 16-07-2016

(15-07-2016, 10:21 PM)GullyFoyle demiş ki: Sn. KnifeLover
Geçmiş olsun öncelikle. Evvelden konuşulmuştur belki, her ne kadar videolarınızda kapalı konumda olsalar da, assisted mekanizmalı bıçakların saklanırken açık olarak tutulması fikrine ne diyorsunuz?
Saygılarımla.

Teşekkür ederim Sn GullyFoyle.Güzel bir soru hiç daha önce aklıma gelmedi.Ancak Asisted dan kastınız destekli açılan çakılar ise,2 adet kershaw çakım bulunmakta ve takip ettiğim yabancı koleksiyonerler de bu sekilde hardcase olarak tabir edilen cantalarda muhafaza ediyorlar.Sizce kapalı şekilde olması bir zarar verir mi ?

RE: Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII - GullyFoyle - 16-07-2016

Sn. KnifeLover
Evet destekli açılanlarda. (Aslında tam otomatiklerde de benzer durum var, gerginlik açısından ama genel olarak yasak olduğu için onun bahsinin geçtiğine denk gelmedim) Ben de bir iki videoda ve sağda solda (Yabancı forumlarda) mekanizmanın devamlı gergin olmasındansa açık konumda durmasının daha mantıklı olacağından bahsetmişlerdi. Tabi uzun dönemde bizzat bunu test etmek pek de akıl kari değil sanıyorum. Genelde ucuz çakılarım olsa da bir şeylerin saklanması konusunda obsesif olduğumdan araştırmıştım. Görsel olarak da sergilerken açık durumda olması daha çok hoşuma gittiğinden öyle tutuyorum çekmecemde ben. Ama değişik bir konu olduğu kesin Smile

RE: Sahip Olduğumuz Bıçak-Çakı FOTO'ları VII - KnifeLover - 16-07-2016

(16-07-2016, 02:28 PM)GullyFoyle demiş ki: Sn. KnifeLover
Evet destekli açılanlarda. (Aslında tam otomatiklerde de benzer durum var, gerginlik açısından ama genel olarak yasak olduğu için onun bahsinin geçtiğine denk gelmedim) Ben de bir iki videoda ve sağda solda (Yabancı forumlarda) mekanizmanın devamlı gergin olmasındansa açık konumda durmasının daha mantıklı olacağından bahsetmişlerdi. Tabi uzun dönemde bizzat bunu test etmek pek de akıl kari değil sanıyorum. Genelde ucuz çakılarım olsa da bir şeylerin saklanması konusunda obsesif olduğumdan araştırmıştım. Görsel olarak da sergilerken açık durumda olması daha çok hoşuma gittiğinden öyle tutuyorum çekmecemde ben. Ama değişik bir konu olduğu kesin Smile

Ben zarar vereceğini düşünmüyorum açıkcası.Çünkü firmalar bile kutuda kapalı şekilde tutuyorlar.