TabancaTufek.com Silah Forum
WALTHER P99 QA - Yazdırılabilir Sürüm

+- TabancaTufek.com Silah Forum (http://www.tabancatufek.com/forum2)
+-- Forum: TABANCALAR (http://www.tabancatufek.com/forum2/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: Yarı Otomatik Tabancalar (http://www.tabancatufek.com/forum2/forumdisplay.php?fid=11)
+---- Forum: Walther (http://www.tabancatufek.com/forum2/forumdisplay.php?fid=46)
+---- Konu: WALTHER P99 QA (/showthread.php?tid=12061)

WALTHER P99 QA - ORTAÇ - 17-10-2014

Sevgili Forumdaşlarım,
Forumda QA ile ilgili pek bilgi bulamadım.
Geçende poligonda bir QA ile karşılaşınca, sahibine rica edip biraz kurcaladım.
Acizane bir de paylaşım yaptım. video kalitesi için bağışlayın, benim cep telefonu genelde daha iyi çekim yapar ama bu sefer odaklama hatası olmuş.
Dün bir profeyonel çekim ekibiyle üç ayrı çekim yaptık. Sürprizlere hazır olun. Smile
Saygılar.
Osman

RE: WALTHER P99 QA - lupus - 17-10-2014

Efendim her zamanki güzel ve öğretici videolardan birisi, ellerinize sağlık.

Müsaadenizle bir kaç küçük ekleme yapmak isterim. P 99, Walther' in eski bir Glock çalışanı olan Horst Wesp' in önderliğinde 1994 yılında başlayıp, 1996' da sonuçlandırdığı, 1997' de de nihai modelin lansmanını yaptığı bir projedir.

P 99' un QA versiyonu, ateşleme sistemi tamamen istirahatte bekleyip, tamamen tetikle kurulan sadece çift hareketli bir tetik sistemine sahip olmayıp, kısmen kurulu bir şekilde bekleyip, kurulma hareketinin bir kısmını tetik çekişi ile sağlayan Glock benzeri bir tetik sistemine sahiptir. Sürgüdeki iğne boşaltma manivelası tetiği çekmeden sahra sökümü yapabilmek için eklenmiştir.

Saygılar.

RE: WALTHER P99 QA - asuspc - 17-10-2014

Sayın Ortaç,

Bu güzel inceleme ve paylaşımınız için teşekkür ederim.Sayın Lupus'un onayı ile mart ayında almıştım.En son 2012 tarihli mermide bir azizlik yaşadım.Onuda silahı temizlememiş olmama bağladım.Smile))

RE: WALTHER P99 QA - kes1477 - 17-10-2014

Cok guzel paylaşım walther p99 lardaki kovan kesme hadisesini de detaylı bilgilendirmenizi cok isteriz. Cep telefonundan yazıyorum imla hatalarını mahsur görün

RE: WALTHER P99 QA - kes1477 - 18-10-2014

Sn ortac hersey cok guzel sizlere minnettarız.Walther konusunda daha cok projelerinizi bekliyoruz.

RE: WALTHER P99 QA - ORTAÇ - 18-10-2014

(17-10-2014, 03:56 PM)kes1477 demiş ki: Cok guzel paylaşım walther p99 lardaki kovan kesme hadisesini de detaylı bilgilendirmenizi cok isteriz. Cep telefonundan yazıyorum imla hatalarını mahsur görün

Efendim,
Bire bir tecrübe edindiğim bir olay olmadığı için ancak fikir sahibiyim. Walther ' in bilinçli olarak dizayn ettiği atım yatağındaki fatura atım sırasında kovanın ucunu sıkarak geriye gaz kaçmasına mani oluyor. Bu olay hem kirlenmeyi azaltıyor, hem de çekirdek çıkış hızında çok az dahi olsa pozitif etki yaratıyor.
Benim kanaatimce kovan kesme olaynına MKEK' nun kendi imal ettiği 9×19 mm mermilerin aşırı basınçlı olması, ayni kutudaki bazı mermilerde ise bu basıncının bazı silahları kıracak kadar yüksek olması neden oluyor.
İthal olan, pembe kapsüllü ve bazı marka tabancalarda patlamayan mermilerin kovan kesme fenomenine neden olmayacağını tahmin ediyorum.
Yukarıdaki yorumum herhengi bir bilimsel baza dayanmamaktadır, sadece fikrimdir.
Saygılar.
Osman

RE: WALTHER P99 QA - SENCER34 - 18-10-2014

Elinize ve dilinize sağlık youtu.be de paylaşımlarınızı ilgiyle seyrediyorum. Bir browning MKIII sahibi olarak bu silahla ilgili video paylaşımlarınızı da bekliyoruz. (Her ne kadar çok yaygın ve bilinir bir silah olsada bu silahla ilgili teknik bilgi veren Türçe video sayısı sınırlıdır.) Saygılarımla

RE: WALTHER P99 QA - ORTAÇ - 18-10-2014

(18-10-2014, 05:06 PM)SENCER34 demiş ki: Elinize ve dilinize sağlık youtu.be de paylaşımlarınızı ilgiyle seyrediyorum. Bir browning MKIII sahibi olarak bu silahla ilgili video paylaşımlarınızı da bekliyoruz. (Her ne kadar çok yaygın ve bilinir bir silah olsada bu silahla ilgili teknik bilgi veren Türçe video sayısı sınırlıdır.) Saygılarımla

Eğer İstanbul'da iseniz ve lütfederseniz sizin MK lll ' ünüzü videosunu yaparız.
Saygılar.
Osman

RE: WALTHER P99 QA - SENCER34 - 20-10-2014

Sn.Ortaç, lütfetmek ne demek, şeref duyarım. İş nedeniyle şehir dışındayım bir ay sonra İstanbul'da olacağım geldiğimde sizi rahatsız ederim. Beni kırmadığınız için şimdiden teşekkür ederim.