TabancaTufek.com Silah Forum
tac87 - Yazdırılabilir Sürüm

+- TabancaTufek.com Silah Forum (http://www.tabancatufek.com/forum2)
+-- Forum: İLANLAR (http://www.tabancatufek.com/forum2/forumdisplay.php?fid=24)
+--- Forum: Forum Sponsorlari (http://www.tabancatufek.com/forum2/forumdisplay.php?fid=136)
+---- Forum: tac87.com (http://www.tabancatufek.com/forum2/forumdisplay.php?fid=147)
+---- Konu: tac87 (/showthread.php?tid=11651)

RE: tac87 - harun - 19-12-2017

(19-12-2017, 01:00 AM)sezgin demiş ki:
(18-12-2017, 07:09 PM)harun demiş ki:
(18-12-2017, 01:33 PM)harun demiş ki:
(18-12-2017, 10:35 AM)sezgin demiş ki: Howard Leight R-01526 Ürününü temin edemiyorum, amazon fiyatı 33$ fakat Türkiye'ye göndermiyorlar bu ürünü. Yardımcı olabilirmiydiniz aceba?

- İyi bir marka ama Honeywell gibi çok büyük bir holding markası, bazan bu firmaların ürünlerine ulaşmak imkanı olmuyor. 
- Bu markanın bizim gibi atıcıları ilgilendiren ürünü sadece 1 tane, oysa bayilik alana tüm seriyi vermek isterler, ki bu biz değiliz. 
- Piyasadan alırsak, fiyat artacak. Bayilerimizin bile kabul etmediği düşük marjlarla çalışmamıza rağmen, sizin gibi ABD sitelerini takip edenlerden "fiyatınız çok yüksek" eleştirisi alıyoruz.
- Zaten siz normal satış fiyatı 74$ olan, amazon fiyatı 50$ üzeri seyreden bir üründeki özel indirimi yakalamışsınız. Ben bu malı 33$'a bile alamam.

Ama bi deneyelim bakalım...  Dodgy

Firmayla temas kurduk. Kulaklıkları sipariş ettik. 
İlk gelecek konteynıra yüklenip gelecektir, satışa çıkması birkaç ayı bulur. 
Tabii ki bu yazdığınız fiyattan alamadık, tabii ki yeni "ilave vergiler"i de ödeyeceğiz, tabii ki bir alay test ve muayeneden geçeceğiz ama yine de ABD perakende fiyatı + KDV amacımızı tutabileceğiz.

İlginiz ve alakanız için teşekkür ederim, tahmini satış fiyatı ne olur aldığınız fiyatı göz önünde bulundurırsanız?

Kdv dahil 60 usd ye alabilir miyim sizden? Smile

İşte burası benim koptuğum nokta...

RE: tac87 - gaul - 20-12-2017

(19-12-2017, 01:00 AM)sezgin demiş ki:
(18-12-2017, 07:09 PM)harun demiş ki:
(18-12-2017, 01:33 PM)harun demiş ki:
(18-12-2017, 10:35 AM)sezgin demiş ki: Howard Leight R-01526 Ürününü temin edemiyorum, amazon fiyatı 33$ fakat Türkiye'ye göndermiyorlar bu ürünü. Yardımcı olabilirmiydiniz aceba?

- İyi bir marka ama Honeywell gibi çok büyük bir holding markası, bazan bu firmaların ürünlerine ulaşmak imkanı olmuyor. 
- Bu markanın bizim gibi atıcıları ilgilendiren ürünü sadece 1 tane, oysa bayilik alana tüm seriyi vermek isterler, ki bu biz değiliz. 
- Piyasadan alırsak, fiyat artacak. Bayilerimizin bile kabul etmediği düşük marjlarla çalışmamıza rağmen, sizin gibi ABD sitelerini takip edenlerden "fiyatınız çok yüksek" eleştirisi alıyoruz.
- Zaten siz normal satış fiyatı 74$ olan, amazon fiyatı 50$ üzeri seyreden bir üründeki özel indirimi yakalamışsınız. Ben bu malı 33$'a bile alamam.

Ama bi deneyelim bakalım...  Dodgy

Firmayla temas kurduk. Kulaklıkları sipariş ettik. 
İlk gelecek konteynıra yüklenip gelecektir, satışa çıkması birkaç ayı bulur. 
Tabii ki bu yazdığınız fiyattan alamadık, tabii ki yeni "ilave vergiler"i de ödeyeceğiz, tabii ki bir alay test ve muayeneden geçeceğiz ama yine de ABD perakende fiyatı + KDV amacımızı tutabileceğiz.

İlginiz ve alakanız için teşekkür ederim, tahmini satış fiyatı ne olur aldığınız fiyatı göz önünde bulundurırsanız?

Kdv dahil 60 usd ye alabiliemiyim sizden? Smile

// mobilden yazılmıştır.

Sezgin Bey,

İthal otomobili ÖTV ödemeden alabiliyor musunuz? Yurt dışı satışı 40 bine gelen otomobil ülkemizde 120 bine satılıyor. Türkiye'de bayilerde 255 TL etiketle satılan Nike marka spor ayakkabıyı Amazonda 15 dolara gördüm desem?

İşin içine girene kadar bende bu işleri böyle sanırdım. Ne yazık ki kazın ayağı öyle değil, hafif perdeli  Big Grin

RE: tac87 - demirci57 - 24-12-2017

Merhabalar Sn.harun,

M4 için şu iki optiği sipariş ettim:

http://www.tac87.com/WOLVERINE-1x28-FSR-RED-DOT-NISANGAH,PR-1839.html

http://www.tac87.com/XT-3-TAKTIK-BUYUTUCU-LQD-YANA-KATLANIR-TIP,PR-1838.html

Bununla ilgili 2 sorum olacak. 

1. Bu optik nişangahları M4 ün picatiny rayına sabitleyebileceğim aparatlar her ikisinin kutu içeriğinde mevcut mudur? Eğer değilse, eksik olan uygun gördüğünüz aparatların da siparişini vermek isterim.

2. Niyetim 3x dürbünü reddot ın arkasında gerektiğinde birlikte kullanmak. Yani bu iki optiği tüfeğin üzerinde birlikte muhafaza edip, yakın mesafede dürbünü yana katlı vaziyette sadece red dot ı kullanmak, daha uzun mesafelerde ise dürbünü dot ın önüne çekip her ikisini birlikte kullanmak. Bu mümkün müdür? Böyle bir durumda paralax arazı oluşur mu ve M4 ün ray mesafesi her iki optiği birlikte montajlayıp, uygun göz-optik mesafesini yakalayarak kullanmaya yeterli olur mu?

Cevap için şimdiden teşekkürler.

Saygılarımla

RE: tac87 - harun - 24-12-2017

(24-12-2017, 12:35 AM)demirci57 demiş ki: M4 için şu iki optiği sipariş ettim:

http://www.tac87.com/WOLVERINE-1x28-FSR-RED-DOT-NISANGAH,PR-1839.html

http://www.tac87.com/XT-3-TAKTIK-BUYUTUCU-LQD-YANA-KATLANIR-TIP,PR-1838.html

Bununla ilgili 2 sorum olacak. 

1. Bu optik nişangahları M4 ün picatiny rayına sabitleyebileceğim aparatlar her ikisinin kutu içeriğinde mevcut mudur? Eğer değilse, eksik olan uygun gördüğünüz aparatların da siparişini vermek isterim.

2. Niyetim 3x dürbünü reddot ın arkasında gerektiğinde birlikte kullanmak. Yani bu iki optiği tüfeğin üzerinde birlikte muhafaza edip, yakın mesafede dürbünü yana katlı vaziyette sadece red dot ı kullanmak, daha uzun mesafelerde ise dürbünü dot ın önüne çekip her ikisini birlikte kullanmak. Bu mümkün müdür? Böyle bir durumda paralax arazı oluşur mu ve M4 ün ray mesafesi her iki optiği birlikte montajlayıp, uygun göz-optik mesafesini yakalayarak kullanmaya yeterli olur mu?

1. Her iki ürün de Picatinny kızak üzerine montaja hazır alt takım ile geliyor. Ek bir aparat ihtiyacınız olmayacak. 

2. Reddot ve 3x büyütücü aynen bu yazdığınız şekilde kullanılıyor. Paralaks arazı oluşmaz. Son derece basit montaj yapılıyor. Ayar gerektirmiyor diyebiliriz. Birbirinin ardına kızak üzerine takıyorsunuz. Sadece M4'ün optik kızağının uzunluğu hem reddotu hem de 3x büyütücüyü montaj yapmaya yetecek kadar uzun mu, onu bilemiyorum. Belki daha uzun bir kızakla değiştirmeniz gerekebilir.

RE: tac87 - Xlll - 24-12-2017

Benelli M4 üzerindeki pikatini rayın boyu malesef yeterli değil .

Saygılar .

RE: tac87 - demirci57 - 24-12-2017

Sayın XIII,

Optiklerin toplam boy ölçülerine bakıldığında bende de böyle bir şüphe oluştu, fakat montaj ayaklarının ölçüsü optiklerin toplam boylarının yarısı kadar bile olsa 135mm'lik standart M4 rayı iş görecek gibi duruyor. Tabii XT-3 gezin orasına burasına sürterse o ayrı....

[Resim: 20171224_161244.jpg]

Bakalım, malzemeler geldiğinde deneyip göreceğiz. Sonucu buradan paylaşırım.

Saygılarımla

RE: tac87 - mrcaptain - 25-12-2017

sayın  demirci ürünlerin olacağına eminim  ama malzemeler arasında boşluk az olucak bilginize

RE: tac87 - muyasar - 27-12-2017

Harun Bey,
ULTRA SHOT M-SPEC REFLEKS NİŞANGAH QD isimli ürünü almak istiyorum. Sorularım:
1. Bu optiği Fabarm SAT8 ile (tek kurşun) sorunsuz (hem uyum hem de dayanıklılık açısından) kullanabilir miyim ?
2. Ürün Ankara mağazanız stoklarında var mı ?
3. Bu mağazada, adı geçen ürün ve benzerlerini (çalışır durumda) karşılaştırmam mümkün mü ?

Saygılar..

RE: tac87 - muyasar - 27-12-2017

Son bir soru;
Bu ürün Sightmark sitesinde SM26005 ürün koduyla bahsedilen ürün müdür ?

RE: tac87 - harun - 27-12-2017

(27-12-2017, 11:10 AM)muyasar demiş ki: Harun Bey,
ULTRA SHOT M-SPEC REFLEKS NİŞANGAH QD isimli ürünü almak istiyorum. Sorularım:
1. Bu optiği Fabarm SAT8 ile (tek kurşun) sorunsuz (hem uyum hem de dayanıklılık açısından) kullanabilir miyim ?
2. Ürün Ankara mağazanız stoklarında var mı ?
3. Bu mağazada, adı geçen ürün ve benzerlerini (çalışır durumda) karşılaştırmam mümkün mü?

Evet ürün 26005 ürün koduna sahip.

Tüm yivsizlerde sorunsuz kullanılıyor, SAT8'de de sorun olmaz.

Ürün Ankara mağazamızda mevcur. Stoklarımızda olmayan ürünler e-ticaret sitemizde belirgin şekilde ayırt edilmektedir. 

Bu ve benzer ürünleri mağazada görsel olarak karşılaştırabilirsiniz.