TabancaTufek.com Silah Forum
tac87 - Yazdırılabilir Sürüm

+- TabancaTufek.com Silah Forum (http://www.tabancatufek.com/forum2)
+-- Forum: İLANLAR (http://www.tabancatufek.com/forum2/forumdisplay.php?fid=24)
+--- Forum: Forum Sponsorlari (http://www.tabancatufek.com/forum2/forumdisplay.php?fid=136)
+---- Forum: tac87.com (http://www.tabancatufek.com/forum2/forumdisplay.php?fid=147)
+---- Konu: tac87 (/showthread.php?tid=11651)

RE: tac87 - harun - 01-08-2016

Açık adres:

Hilal Mah, Holzmeister Cad. 14/B, Çankaya.

Çankaya'dan OrAn tarafına giderken sağda kalıyor. Swiss Otel'in arkasındaki cadde üzerinde.

Mağaza telefonunu arayıp yardım alabilirsiniz.
Whats App kullanıyorsanız konum gönderebilirler.

0(532) 06 TAC 87 / 06 822 87

RE: tac87 - Ahmet Efe - 01-08-2016

(27-07-2016, 09:42 AM)harun demiş ki:
(26-07-2016, 05:51 PM)Ahmet Efe demiş ki: Sayın Harun kargom geldi, teşekkür ederim.
Fakat ben özellikle sprey kutu olmasın diye normal kutu seçmiştim, benim için kullanımı daha kolay olurdu. Siz sprey kutular göndermişsiniz, arada fiyat farkı vardı. Bu durumda size borçlu olmam lazım.

Birincisi, sprey kutuyu tercih ederseniz bize borcunuz olmaz.

İkincisi, eğer normal kutuyu tercih edersiniz, hemen değişimi yapalım. Mağaza ile tac87@ctm.com.tr veya 0(532) 06 TAC 87 / 06 822 87 üzerinden temas edebilirsiniz.

Aksaklık için özür dileriz.

Sayın Harun, estağfirullah ne özürü?

Fakat ben özellikle sprey olmayan kutu seçmiştim, yağlamanın daha kolay olacağına inanıyordum. Ki haksız da değilmişim, Glock marka tabancam için hem kullanma klavuzundan hem de forumdan öğrendiğim kadarı ile sadece 5 damla yağ gerekli.

Fakat bu 5 damla yağı sprey ile tatbik etmem çok zor Smile

Kullanmak zorunda olduğum için kutuyu açtım, mecbur kullanacağız artık.

Size şunu sorayım; plastik bir şişeye bu yağı boşaltsam ve böyle kullanmak istesem, yağın raf ömrü ya da özelliği için uygunsuz bir durum olur mu?

Saygılar.

(01-08-2016, 11:56 AM)Ahmet Efe demiş ki:
(26-07-2016, 05:51 PM)Ahmet Efe demiş ki: Sayın Harun kargom geldi, teşekkür ederim.
Fakat ben özellikle sprey kutu olmasın diye normal kutu seçmiştim, benim için kullanımı daha kolay olurdu. Siz sprey kutular göndermişsiniz, arada fiyat farkı vardı. Bu durumda size borçlu olmam lazım.

İkincisi, eğer normal kutuyu tercih edersiniz, hemen değişimi yapalım. Mağaza ile tac87@ctm.com.tr veya 0(532) 06 TAC 87 / 06 822 87 üzerinden temas edebilirsiniz.

Fakat ben özellikle sprey olmayan kutu seçmiştim, yağlamanın daha kolay olacağına inanıyordum. Ki haksız da değilmişim, Glock marka tabancam için hem kullanma klavuzundan hem de forumdan öğrendiğim kadarı ile sadece 5 damla yağ gerekli.

Size şunu sorayım; plastik bir şişeye bu yağı boşaltsam ve böyle kullanmak istesem, yağın raf ömrü ya da özelliği için uygunsuz bir durum olur mu?

Kullanılmış spreyi bize gönderin. Değişimi yapalım. Sorun değil.

RE: tac87 - Surmene - 01-08-2016

Sayın Ahmet Efe;

Damla olayını şırınga kullanarak uygulayabilirsiniz. Glock sahibi olarak bu yöntem baya kolaylık sağlıyor.

Saygılar

tac87 - serdar_mutlu - 01-08-2016

(01-08-2016, 10:46 AM)harun demiş ki: Açık adres:

Hilal Mah, Holzmeister Cad. 14/B, Çankaya.

Çankaya'dan OrAn tarafına giderken sağda kalıyor. Swiss Otel'in arkasındaki cadde üzerinde.

Mağaza telefonunu arayıp yardım alabilirsiniz.
Whats App kullanıyorsanız konum gönderebilirler.

0(532) 06 TAC 87 / 06 822 87

Çok teşekkürler, açıklayıcı oldu.
Selamlar

Sent from my iPhone using Tapatalk

RE: tac87 - Sabri - 01-08-2016

Sn. Harun,

Siparişlerinizin gemi ile geldiğini biliyorum. Arasında benim de beklediklerim var. Acaba gemi Akdeniz'e girmiş midir?

Saygılar

RE: tac87 - Ahmet Efe - 01-08-2016

(01-08-2016, 12:47 PM)harun demiş ki:
(01-08-2016, 11:56 AM)Ahmet Efe demiş ki:

Kullanılmış spreyi bize gönderin. Değişimi yapalım. Sorun değil.

İlginiz için teşekkür ederim, fakat hem zahmet verip hem de zarara uğratmak istemem. Sayın Sürmene'nin dediği gibi şırınga ile kullanabilirim eğer onay verirseniz.

(01-08-2016, 02:36 PM)Sabri demiş ki: Siparişlerinizin gemi ile geldiğini biliyorum. Arasında benim de beklediklerim var. Acaba gemi Akdeniz'e girmiş midir?

Konum göndermedi kaptan Big Grin ama İstanbul gelişi 7 Ağustos, Ankara transferi 10-11 gibi olur. Takip eden hafta çekilmiş olmasını umuyorum.

(01-08-2016, 03:49 PM)Ahmet Efe demiş ki: İlginiz için teşekkür ederim, fakat hem zahmet verip hem de zarara uğratmak istemem. Sayın Sürmene'nin dediği gibi şırınga ile kullanabilirim eğer onay verirseniz.

Sıkıntı yok. Zaten hata bizimkilerin. Siz zorluk çekmeyin, gönderin geri, değişimi yapsınlar.

Bu bir yağdır sonuçta dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. İster sıkar, ister damlatır, ister şırıngalarsınız. Smile

RE: tac87 - Yasin06 - 01-08-2016

Sn. Ahmet Efe,

Öncelikle yeni tabancanızı sadece güzel günlerde kullanmanızı dilerim.

Yağlama konusunda kendinizi illaki 5 damla diye şartlandırmayın. Çünkü yeterli bir yağlamaya 5 damlanın bile fazla olduğunu, toz toplamaktan başka bir faydası olmayacağını düşünüyorum.

Sürgü kızaklarına birer damla yukarıdan aşağıya yağlama yaptığınızda, 1/2 saatlik taşıma sonrasında bile, kızak uç kısımlarındaki yağ birikimini göreceksinizdir.

Elinize bildiğimiz bir (sulu boya) resim fırçası alın. (Fırçanın temiz olduğuna emin olun.) Bu fırçaya 2 damla yağ damlatın. Yağın bol olduğu bu esnada ilk önce sürgü kızaklarına boydan boya uygulayın. Müteakiben gövdedeki kızaklara, namlu kilit noktalarına ve smiling oluşan namlu uç kısmına uygulayın. Son olarak Glock yağlama şemasında da göreceğiniz üzere, gövde üzerinde sağ arka kısımda tetik manivelası (connector) bölgesine de bir damla damlatarak, yağlama işlemini bitirin. Tabancanızla daha fazla haşır neşir olduğunuz zaman, hangi bölgenin ne kadar yağlanması gerektiğini zaten daha net kavrayacaksınız.

Kydex kılıf ile taşıyacaksınız bildiğim kadarı ile. Kendinize pamuklu bir bez parçası ayırın. Bu beze yine 1 2 damla yağ emdirin ve bakım sonrası "SADECE" sürgü dış kısmını silmek için kullanın ama bakım sonrası bezi atmayın. Özellikle aşırı sıcak bu günlerde, tabancanız gün boyu üzerinizde kaldı ise eve geldiğinizde ilk iş olarak bu bezle sürgü üzerinden bir iki kez geçip tabancanızı yerine kaldırırsanız, ilerleyen zamanlarda çok faydasını göreceksiniz. Bu beze yine 2 bakımda bir damla yağ damlatırsanız, silme görevini uzun süre yerine getirecektir.

Kydex kılıfınızın, tabancanıza temas eden kısımlarını da yine bu bezle arada bir silerseniz, kılıfın tabanca üzerindeki etkilerini en asgariye indirebilirsiniz.

Namlu temizliğinden sonra da yine 1/2 damla yağ emdirilmiş bir başka bez ile namludan geçip, ardından kurulamak gerek.

Sizin mesajlarınızı görünce, bir zamanlar tabancamı yeni aldığım günlerim aklıma geliyor. Ben de ozamanlar forumu çok meşgul etmiştim. Smile (Siz de çok meşgul ediyorsunuz demek istemiyorum. Yanlış anlamayın sakın. )

Son olarak, " Çiziksiz bir Glock kötü kullanılmış, hakkı verilmemiş bir Glock' tur." Smile

Saygılarımla.