TabancaTufek.com Silah Forum
tac87 - Yazdırılabilir Sürüm

+- TabancaTufek.com Silah Forum (http://www.tabancatufek.com/forum2)
+-- Forum: İLANLAR (http://www.tabancatufek.com/forum2/forumdisplay.php?fid=24)
+--- Forum: Forum Sponsorlari (http://www.tabancatufek.com/forum2/forumdisplay.php?fid=136)
+---- Forum: tac87.com (http://www.tabancatufek.com/forum2/forumdisplay.php?fid=147)
+---- Konu: tac87 (/showthread.php?tid=11651)

RE: tac87 - gaul - 28-12-2014

Harun Bey,

2015'de fişek doldurma makinesi ithal etmek gibi bir düşünceniz var mı? Hani şöyle bir MEC 600jr olmadı Lee Load-All 2. İlk müşteriniz olmaktan memnuniyet duyacağım...

RE: tac87 - comert - 28-12-2014

Harun bey, her ne kadar kısıtlı bir zaman aralığında görüşmüşte olsak , haddim olmayarak envarterinizde olupta , satış sitenizde görünmeyen diğer ekipmanlarıda satış sitenize ilave etmenizi rica ediyorum.

Piyasadaki en ucuz sayılan tork tornavidasının dahi "yarı fiyatına" sizden tork tornavidası alabilmek , hem elinizdeki ürünleri değerlendirmek hemde alıcının yurtdışı alışverişlerinin sıkıntılarının yaşamaması için , her iki taraf içinde kazançlı olacaktır.

Belki sizin için küçük bir aparattır ama inanın aylarca bu dürbün ayaklarından aradım.

[Resim: 2Y1Nvv.gif]

Elinizde var ama kimsenin haberi yok. En azından google aramalarında Türk sitelerinde görünmüyor. Belkide sizde olduğu ve Amerika fiyatlarına temin edilebileceği bilinirse eldekileride kısa zamanda tüketmeniz gayet mümkündür.

RE: tac87 - harun - 28-12-2014

(28-12-2014, 01:20 AM)gaul demiş ki: 2015'de fişek doldurma makinesi ithal etmek gibi bir düşünceniz var mı? Hani şöyle bir MEC 600jr olmadı Lee Load-All 2. İlk müşteriniz olmaktan memnuniyet duyacağım...

Şu sıralar gümrük beni delirttiği ve EGM de gümrüğe firmalar vasıtasıyla arıza çıkardığı için, alengirli malzemelerin ithalatına bir süre ara vereceğim. Gümrük her gördüğüne (snapcap'ler ve ahşap stand üstündeki silah şeklindeki çakmaklar dahil) Emniyet müsadesi istiyor. EGM de abuk sabuk istekleri Ekonomi Bakanlığı veya MSB'ye yönlendiriyor. Tabii biz ithalatçılar da arada ping-pong topu olarak bir oraya, bir buraya gidiyoruz, malzemeler haftalarca gümrük işlemleri tamamlanmadan antrepoda bekliyor. Ek masraflar ayrı maliyet, artan stok maliyetleri ayrı.

Uzun lafın kısası, bilmiyorum. Ama bir süre böyle bir girişimim olmaz.

RE: tac87 - harun - 28-12-2014

(28-12-2014, 04:47 PM)comert demiş ki: Harun bey, her ne kadar kısıtlı bir zaman aralığında görüşmüşte olsak , haddim olmayarak envarterinizde olupta , satış sitenizde görünmeyen diğer ekipmanlarıda satış sitenize ilave etmenizi rica ediyorum.

Elinizde var ama kimsenin haberi yok. En azından google aramalarında Türk sitelerinde görünmüyor. Belkide sizde olduğu ve Amerika fiyatlarına temin edilebileceği bilinirse eldekileride kısa zamanda tüketmeniz gayet mümkündür.

Sayın cömert, sorun elemansızlık.

İstanbul'da şu an için eleman olmadığından, gelen malın tasnifi tam olarak yapılamıyor. Bazı mallar faturada gözüküyor ama ya tedarikçi tarafından yanlışlıkla bana gönderilmemiş (örneğin Gunslick Detay Temizlik Kiti)i ya da gümrük deposundan çalınmış durumda (örneğin BH Tatang bıçaklar). Sayım yapmadan envantere eklersem, satın alma yapan arkadaşlara mahçup oluyorum ve paralarını iade durumunda kalıyorum. Bu nedenle İstanbul'daki dükkanı Ankara'da uygun bir yere taşıma kararı aldım. Sanırım 2015 baharından önce bu transferi gerçekleştirmiş olacağım.

Diğer yandan, yoğun satışa da hazır olmadığım için (eleman, stok sistemi, faturalama sistem, mal çeşitliliği, stok miktarları açısından) fuar katılımları ve tanıtım yapmıyorum. Henüz ürün gamı yerleşmedi. Hangi ürünlerin daha çok tercih edildiğini tespit etmem ve onlardan yüksek stok tutmam gerekiyor. Özel olarak da, bahsetmiş olduğunuz Weaver aksesuarlar ve silahçı alet takımları birkaç gün içerisinde tac87'de yayında oalcaktır.

RE: tac87 - gaul - 28-12-2014

(28-12-2014, 05:33 PM)harun demiş ki:
(28-12-2014, 01:20 AM)gaul demiş ki: 2015'de fişek doldurma makinesi ithal etmek gibi bir düşünceniz var mı? Hani şöyle bir MEC 600jr olmadı Lee Load-All 2. İlk müşteriniz olmaktan memnuniyet duyacağım...

Şu sıralar gümrük beni delirttiği ve EGM de gümrüğe firmalar vasıtasıyla arıza çıkardığı için, alengirli malzemelerin ithalatına bir süre ara vereceğim. Gümrük her gördüğüne (snapcap'ler ve ahşap stand üstündeki silah şeklindeki çakmaklar dahil) Emniyet müsadesi istiyor. EGM de abuk sabuk istekleri Ekonomi Bakanlığı veya MSB'ye yönlendiriyor. Tabii biz ithalatçılar da arada ping-pong topu olarak bir oraya, bir buraya gidiyoruz, malzemeler haftalarca gümrük işlemleri tamamlanmadan antrepoda bekliyor. Ek masraflar ayrı maliyet, artan stok maliyetleri ayrı.

Uzun lafın kısası, bilmiyorum. Ama bir süre böyle bir girişimim olmaz.
Sayın Harun,

Duyduğuma üzüldüm, ilginiz için gene de teşekkürler.

RE: tac87 - talaymu - 29-12-2014

Sayın Harun,

Ankara'ya geleceğinize sevindim. Hayırlısı olsun.

RE: tac87 - sem - 29-12-2014

(28-12-2014, 05:49 PM)harun demiş ki: Bu nedenle İstanbul'daki dükkanı Ankara'da uygun bir yere taşıma kararı aldım. Sanırım 2015 baharından önce bu transferi gerçekleştirmiş olacağım.

Geç bulduk erken kaybettik üzüldüm doğrusu Sad

tac87 - Borz - 29-12-2014

Harun Bey, size ulaşabileceğim bir eposta adres bilgisi verebilir misiniz.

RE: tac87 - harun - 29-12-2014

(29-12-2014, 03:18 PM)Borz demiş ki: Harun Bey, size ulaşabileceğim bir eposta adres bilgisi verebilir misiniz.

harun@ctm.com.tr

RE: tac87 - harun - 29-12-2014

(29-12-2014, 03:15 PM)sem demiş ki:
(28-12-2014, 05:49 PM)harun demiş ki: Bu nedenle İstanbul'daki dükkanı Ankara'da uygun bir yere taşıma kararı aldım. Sanırım 2015 baharından önce bu transferi gerçekleştirmiş olacağım.

Geç bulduk erken kaybettik üzüldüm doğrusu Sad

Dükkanın bulunduğu bina kentsel dönüşüm, deprem yönetmeliği vs nedenlerle yıkılacak, zaten taşınmak gerekecek. Belki ileride yeniden açarım. Belki konuya özel birşey yaparım, mesela sadece bıçak gibi (knife shop). Kısmet. . .